Литиум-јонска батерија Домување Полнење Заштита Коло Пхб ЛЕД Индикатор кутија домување За Метабо 18в Литиум Батерија Оштетени Пластични куќиште Коло Замена Поправ
  • Неодамнешно

Литиум-јонска батерија Домување Полнење Заштита Коло Пхб ЛЕД Индикатор кутија домување За Метабо 18в Литиум Батерија Оштетени Пластични

DEN 2.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

1 За Метабо 18в Ли-Јонски батерии. Овој производ е компонента без ќелии на батерии се користи за поправка и составување батерии и е само за луѓе кои се запознаени со перформансите на батеријата и имаат практично искуство во склопување на батерии. Ако користите нови ќелии за батерии, мора да изберете ќелии од литиумска батерија со моќност од 18650, сет од 5/10 јадра мора да бидат опремени со отпорници и кондензатори за да го направат нивниот напон ист. Ако старата батерија е поправена, ве молиме тестирајте го напонот на двата краја на секоја ќелија. Ако напонот е различен, наполнете ја секоја ќелија на иста вредност на напонот. Пред лемење НА ПХБ, проверете дали напонот на секоја батерија е ист. Пластична кутија ПХБ За Метабо 18 литиум-јонска батерија овој производ е компонента без ќелии на батерии се користи за поправка и составување батерии, само за луѓе кои се запознаени со перформансите на батеријата и имаат практично искуство во склопување на батерии. Нема оригинален, 100% сосема нов, нема батерија доаѓа со индикатор за статусот НА ЛЕР батеријата.