Луксузни Стаклени Чаши За Кафе Со Двоен Ѕид, 3,5 Fl.Оз Мини Еспресо Чаши, Мали Изолирани Боросиликатни Стаклени Чаши За Кафе Сет од 2, Јасни Стакларија Со Двојни Ѕидови
  • Неодамнешно

Луксузни Стаклени Чаши За Кафе Со Двоен Ѕид, 3,5 Fl.Оз Мини Еспресо Чаши, Мали Изолирани Боросиликатни Стаклени Чаши За Кафе Сет

DEN 159.68

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

УЖИВАЈТЕ ВО ТОПЛИТЕ ПИЈАЛОЦИ УШТЕ ПОДОЛГО-Верувајте им на стаклените чаши за кафе ЛУКСУ за да ги одржувате топлите пијалоци на пареа на идеална температура Уживајте во чистото задоволство во секоја голтка со нашите очила за еспресо. НЕМА ДА ВИ ГИ ИЗГОРИ ПРСТИТЕ-чаши за еспресо со двојни ѕидови изработени од висококвалитетно боросиликатно стакло, кое ги одржува топлите пијалоци топли подолго, а ладните пијалоци подолго ладни. Покрај тоа, стаклото со двојни ѕидови гарантира дека надворешното стакло е секогаш на постојана температура, така што дури и можно горење на прстите е минато. ПОСЕБНИ КАРАКТЕРИСТИКИ : поради оптичкиот пловечки ефект, се чини дека пијалокот лебди во чашата. Покрај тоа, нема досадна вода за кондензација, така што нема досадни рабови на масата кога уживате во ладни пијалоци, идеални за употреба како чаша за коктел. СЕ ВКЛОПУВА ПОД ПОВЕЌЕТО МАШИНИ ЗА ЕСПРЕСО-со капацитет од 3,5 мл, нашите чаши за еспресо може да се вклопат под портафилтерот и да држат 2 снимки од еспресо. МОЖНОСТИ ЗА АПЛИКАЦИЈА : кафе стакло / чај стакло / млеко кафе стакло / млеко макијато стакло / виски стакло / лоза стакло / стартер стакло / двоен ѕид стакло / термални очила / изолациски очила / коктел очила / виски очила / лоза очила / стартер очила / млеко кафе очила.