Мекесон Држач За Уринарна Дренажна Кеса За Инвалидска Количка, Гери-Стол или Шини За Кревети, Броење 50
  • Неодамнешно

Мекесон Држач За Уринарна Дренажна Кеса За Инвалидска Количка, Гери-Стол или Шини За Кревети, Броење 50

DEN 233.60

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Произведен со тешка винилна ткаенина за да се избегне случајно истекување и капење течност; помага да се одржи достоинството на пациентите со катетер Конструкцијата со заварени шевови и прилагодливите ремени овозможуваат лесно монтирање на инвалидски колички, гери столови и шини за кревети. Достапно во големина од 11 инчи х 11,5 инчи; држачот за дренажни кеси за пациенти со темносина боја дава доволно простор за да се сокријат цевките од катетерот и кесите со урина од јавниот изглед. За подобра издржливост, исчистете го држачот за винил уринарна кеса само со вода и сапун и исушете го воздухот пред секоја употреба. Дискретно крие уринарна дренажна кеса кога е надвор во јавност; торбата е запечатена со топлина за да содржи истури. Произведен со тешка винилна ткаенина за да се избегне случајно истекување и капење течност; помага да се одржи достоинството на пациентите со катетер. Конструкцијата со заварени шевови и прилагодливите ремени овозможуваат лесно монтирање на инвалидски колички, гери столови и шини за кревети.