Сензори за температурни сонди на FtVogue PT100 3 x 10mm Thermistor Temperist - 50 до +300 ℃ [5m], сензор за температура и влажност
  • Неодамнешно

Сензори за температурни сонди на FtVogue PT100 3 x 10mm Thermistor Temperist - 50 до +300 ℃ [5m], сензор за температура и влажност

DEN 2.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Чип на ниво на брз одговор, голема точност и супер чувствителен за тестирање на температурата Платина - жица на никел, водоотпорна, антикорозија, отпорност на свиткување, силна и издржлива. Структурата е едноставна, лесна за употреба и широко користен, водоотпорен сензор за температура. Температурен опсег од 50 до +300 ℃, сигурен во употреба и широко апликации. Широко користена во нафта, конзервација на вода, хемиска индустрија, металургија, електрична енергија, заштита на животната средина и така натаму. Спецификација : Состојба : 100% сосема нова ставка Тип : Материјал за сензор за температура : Пластична сонда Големина : Прибл. 3 x 10mm / 0,12 x 0,39in (дијаметар x должина) Одделение : PT100 Температурен коефициент : TCR-3850 PPM / K Температурен опсег : -50 ° C ~+300 ° C Wireица : Спецификација на жица од платина-никел : DIN EN60751 (во согласност со согласност со 1 EC751) Големина на чип : Прибл.

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Temperature Sensor
Material:
Plastic
Probe Size:
Approx. 3 x 10mm / 0.12 x 0.39in (Diameter x Length)
Grade:
PT100
Temperature Coefficient:
TCR-3850ppm /K
Temperature Range:
-50°C~+300°C
Wire:
Platinum-Nickel wire
Specification:
DIN EN60751 (in accordance with 1EC751)
Chip Size:
Approx. 2.3 x 2.1 x 0.9mm / 0.09 x 0.08 x 0.04in (length X width X height)
Stability:
Ro drift≤0.04% (after 1000 hours at 500°C)
Insulation Resistance:
> 100MQ at 20°C, > 2MQ50 at 0°C
Self-Heating Coefficient:
0.4K/ MW (at 0°C)
Response Time:
Water:
S t0. 5=0. 05s t0. 9=0.15s
Air:
2m/s t0. 5=3.0s t0. 5=10. 0s.
Measurement Current:
PT100 0.3, Maximum. 1. 0mA
Package List:
1 x Temperature Sensor :