Спер научен манометар за даталог, 5 psi, стандард
  • Неодамнешно

Спер научен манометар за даталог, 5 psi, стандард

DEN 3920.96

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Макс опсег : 5 psi Точност : ± 0,3% FS на 25ºC. Повторливост : ± 0,2% Тип, максимум ± 0,5% FS. Комбинирана линеарност и хистереза : ± 0,29 Тип, максимум ± 1,0% FS. Макс опсег : 5 psi. Точност : ± 0,3% FS на 25ºC. Повторливост : ± 0,2% Тип, максимум ± 0,5% FS. Комбинирана линеарност и хистереза : ± 0,29 Тип, максимум ± 1,0% FS. Автоматски најавете се до 12,000 читања на притисок со марки за датум и време и преземете ги на вашиот компјутер или рачно снимајте и прегледајте 99 читања на екранот на мерачот. Се одликува со кориснички мени, дисплеј со матрица со осветлување на точката, автоматско исклучување и завртка за статив. Овој преносен метар е идеален за мерење на низок диференцијален притисок во чисти простории, тест и рамнотежа, медицинска опрема, HVAC, пневматски системи и компјутерски периферни уреди. Чита мерач и диференцијален притисок во 11 единици на мерка.