Еден единечен кристален силиконски нафора/30 * 30мм Si супстрат/единечна полирана силиконска нафора/N/P по избор
  • Неодамнешно

Еден единечен кристален силиконски нафора/30 * 30мм Si супстрат/единечна полирана силиконска нафора/N/P по избор

DEN 4072.48

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Снабдување со DIY : Електрични Снабдување со DIY : Електрични. Единствена страна полирање Единствена кристална силиконска активност : единечен кристал, 30*30мм. Должина на бранова должина е 1200-14000nm. Единствена страна полирање, на самото место.Материјал : Силикон со висока чистота Si единечен кристален подлога. N/P Факултативно.PVD/CVD Подлога за обложување2.use as XRD (анализа на дифракција на x ray), SEM (микроскоп за електронски скенирање), AFM (микроскоп на атомска сила), FTIR инфрацрвена, спектроскопија на флуоресценција и други аналитички тест подложни3. Синхротрон зрачење Експериментален примерок Carrier4.Substrate за молекуларен зрак епитаксијално растење5.Семички процес на литографија и така специфични за онзим : DIY материјали : Електрични.