Менструални Чаши Супер Меки И Флексибилни Периодични Чаши Еднократно Носење за 12 Часа Алтернатива На Тампон И Подлога 1 Чаша За Складирање И Стерилизирање за Сет о?
  • Неодамнешно

Менструални Чаши Супер Меки И Флексибилни Периодични Чаши Еднократно Носење за 12 Часа Алтернатива На Тампон И Подлога 1 Чаша За Складирање

DEN 143.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

?Мека и флексибилна : Ова е исто Така без мирис и нема да предизвика иритација, сувост и чешање, за разлика од другите конвенционални менструални влошки и тампониКога ќе се поставите правилно, нема да ја почувствувате чашата во вашето тело што ви дава слобода на движење дома, училиште, работа и патување. ?Чаша За Повеќекратна Употреба : менструалните чаши обезбедуваат почиста алтернатива на влошките и тампоните. Чашата За Период Е удобна флекс чаша за повеќекратна употреба направена од медицински силикон што беспрекорно ќе се контурира со вашето тело за заштита и удобност без проблеми, едвај таму. ?Силиконска Менструална Чаша : нашата менструална чаша е силиконска чаша за повеќекратна употреба која го собира вашиот месечен исцедок или менструален проток. Вметната слична на тампон, Менструалната чаша удобно седи во вагиналниот канал без мирис, протекување или ризик од ТСС. Лесното отстранување и периодите без истекување значи дека нема дамки од крв во периодот!. ?Нашите додатоци : Мали и големи менструални чаши, силиконски капаци за прсти, четки за сунѓер и чаши за дезинфекција. Ако сте на отворено, силиконските капаци на прстите можат да ја заштитат вашата интимна хигиена и здравје, а квалитетот и долговечноста на чашите за дезинфекција се подобри во споредба со постарите силиконски чаши. ?Чистење по употреба : 1. Потопете во вода со сапуница или детергент за менструална чаша 1-2 минути; 2. Избришете ја внатрешноста и надворешноста на Менструалните Чаши постојано во вода со сапуница; 3.