Роден во грција вилијам Спенсер Багдатопул го помина своето детство во Холандија каде што започна да студира уметност Неговите тинејџерски години беа посветени н?
  • Неодамнешно

Роден во грција вилијам Спенсер Багдатопул го помина своето детство во Холандија каде што започна да студира уметност Неговите тинејџерски години

DEN 0.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Роден во грција вилијам Спенсер Багдатопул (1884-1965) го поминал своето детство во Холандија каде што започнал да студира уметност Неговите тинејџерски години Биле посветени на патување студирање и сликање на крајот водејќи го во Лондон каде што бил избран за член На Кралското Друштво за Уметности Во 1909 Година откако служел Со Британската Армија За време На првата Светска Војна Багдатопулос Бил нарачан Од Тајмс Оф Индија Прес да ја обиколи земјата на во Негово име Од 1924-26 Година Патувал Во Секој дел на индија сликајќи слики од важни културни знаменитости неговата уметност била Прикажана во времето на индија годишници Како и во реклами за списанието и постери за патувања за индиското биро за промоција на железници овој оригинален по