ОСХА ВАРИНГ СИНГ - Работата за реновирање содржи олово Не влегувајте | Винил етикета Деклас | Заштитете ја вашата деловна активност, работна страница, магацин и обла
  • Неодамнешно

ОСХА ВАРИНГ СИНГ - Работата за реновирање содржи олово Не влегувајте | Винил етикета Деклас | Заштитете ја вашата деловна активност, работна

DEN 151.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Екстремно издржлива : Сите наши производи за безбедност на OSHA се направени од материјали за комерцијално одделение специјално оценети за употреба на отворено или затворено со години на слободен живот за одржување во најтешките околини Нашите знаци ќе траат сè додека вашиот бизнис!. Големина и спецификации : 10 "x 7" винил етикета Декларална - комерцијална оценка винил со лепила за поддршка специјално дизајниран за да се придржува на затворени или надворешни површини, но сепак може да се отстрани без да се остави зад себе леплив остаток. Заштитете ја вашата деловна активност : Овие знаци помагаат во заштитата на вашиот бизнис од правни проблеми и тужби додека ги заштитувате вработените и клиентите со обезбедување на безбедна работна околина во согласност со OSHA или ANSI. Живописно и видливо : Ние користиме паметни фонтови и незаменливи мастила и бои за да се осигураме дека нашите знаци се видливи внатре и надвор дури и во лошо осветлување и екстремно време. Нашите знаци нема да избледат од сонцето и се без корозија за живот. Производите можат да се монтираат на wallsидови, врати, огради, градежни и претпазливи области. Гордо направено во U. : Купете со доверба и гордост што доаѓа само од купување на производ за мисија на знаци произведен во нашиот најнапредн објект во Западен Палм Бич, Флорида. Бидете сигурни дека вие и вашиот бизнис сте во согласност со OSHA и ANSI. Дали вашиот деловен или работен простор е 100% покриен и до код со тековни сигнали и етикети? Никогаш не оставајте се изложени на тужби, казни или опомени - интегритетот на вашата деловна активност и безбедноста на другите зависи од тоа. Изберете од илјадници знаци. Имаме знаци во сите различни форми, големини и бои за скоро секој бизнис, работно место, фабрика за производство, производствена установа или градежна зона. Проверете ги сите наши знаци за прва помош, знаци на опасност, чувајте ги затворени знаци на вратата, знаци на опасност од електричен панел, знаци за складирање, овластени знаци на персоналот, знаци на лабораториски хемикалии и илјадници други.