Hex standoff, женски-женски, не'рѓосувачки челик, обична завршница, 4-40 инчи големина на завртката, 1/4 инчен OD, 1/2 должина на телото,
  • Неодамнешно

Hex standoff, женски-женски, не'рѓосувачки челик, обична завршница, 4-40 инчи големина на завртката, 1/4 инчен OD, 1/2 должина на телото,

DEN 332.80

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Споредете со : 2104-440-SS Хексагонален, механички уред кој има делумна или целосна внатрешна нишка. Се користи за да се одржат две компоненти на дадено растојание едни од други. Застојот обично се избира преку растојанија кога се потребни подолги големини. Hex -отровите можат да се инсталираат со оревтер или друг уред за клучеви. Алуминиумот е популарен по својата мала тежина/ сила компромис. Тој е не-магнетски, добро функционира на тешки температури и има изолациски својства. Месингот се користи во правење висококвалитетни исклучувања. Тој е спроводлив, се спротивставува на корозијата и е не-магнетна. Тој е поскап и потежок од алуминиум и обично е позлатен цинк или никел. Челикот се користи во апликации кои бараат поголема јачина, но тој е потежок од алуминиум и не се спротивставува на корозијата како алуминиум или месинг.