Вклучете го прекинувачот на DPDT DPDT 15A @ 277V терминали на завртки
  • Неодамнешно

Вклучете го прекинувачот на DPDT DPDT 15A @ 277V терминали на завртки

DEN 159.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Цена за : секоја Цена за : секоја. „Прекинувач за вклучување, форма на контакт DPDT, број на врски 6, вклучена функција на вклучување/вклучување, оценка за контакт со AC 15 A @ 277 VAC, HP 1, завртка за терминали, дупка за монтирање 0,50 in., DC Rating Contact 20 A @ 28 VDC, Стандардна рачка во стилот на активатор, должина на активаторот 0,68 in., Должина на стеблото 0,470 in. и големина на конец 0,470 ин., Оперативно темпо. Опсег -85 степени до 160 степени F, сребро во боја на активатор, сребро во боја на стебла, специјални карактеристики на сребрени контакти со кадмиум оксид, стандарди UL/CSA и воена квалификација “.