1000 #10 вилушка/лопа терминал конектори 22-18 мерач од плус делови од делови
  • Неодамнешно

1000 10 вилушка/лопа терминал конектори 22-18 мерач од плус делови од делови

DEN 2.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Терминалите за вилушка/лопата се изолирани со винил Електро-кабел за отпорност на корозија. Изолација кодирана во боја за лесна идентификација. Проширената изолација на лесен влез го елиминира влакното „закачете се“, зголемувајќи ги стапките на стегање и обезбедува механичко олеснување на вирусот. Терминалите од вилушка/лопата се изолирани со винил. Електро-кабел за отпорност на корозија. Изолација кодирана во боја за лесна идентификација. Проширената изолација на лесен влез го елиминира влакното „закачете се“, зголемувајќи ги стапките на стегање и обезбедува механичко олеснување на вирусот. *** Максимална електрична струја : 22 AWG - 9 засилувач, 20 AWG - 12 засилувач, 18 AWG - 17 засилувач, 16 AWG - 18 засилувач, 14 AWG - 30 AMP, 12 AWG - 35 AMP, 10 AWG - 50 засилувач *** 167 ° F (75 ° C) 600 волти Макс. *** Наведен кулус.