DCMWX регулирани конвертори на напон 12V24V стабилно на 28V автоматско засилување на инвертерите за напојување на автомобили за напојување DC10V-36V излез 28V1A2A3A4A5A Водоотпорн
  • Неодамнешно

DCMWX регулирани конвертори на напон 12V24V стабилно на 28V автоматско засилување на инвертерите за напојување на автомобили за напојување

DEN 1.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Влезен напон : DC12 V 24 V (10 V-36 V DC); Излез : DC 28 V 5 A MAX; Конвертор на моќност на не-изолиран DC/DC Направено од увезени главни компоненти и алуминиумска обвивка, ефикасност на високи трансфер од 95% максимум, ниска топлина генерирана и стабилна изведба. Лесна инсталација : Постојат четири жици, црвената жица е за влез +; црната жица е за влез; жолтата жица е за излез +; црната жица е за излез -. Безбедно за употреба : 100% водоотпорен и отпорен на шок, влажна доказ и анти-прашина, заштита од прегревање, заштита од преоптоварување, преку тековна заштита, може автоматско враќање во нормална состојба. Kindубезно белешка : За да функционирате заштита од краток спој, ве молиме поврзете го осигурувачот 15 A од влезната страна; Без заштита од обратна поларитет, правилно инсталирајте ја позитивната жица и негативната жица. Влезен напон : DC12 V 24 V (10 V-36 V DC); Излез : DC 28 V 5 A MAX; Конвертор на моќност на не-изолиран DC/DC. Направено од увезени главни компоненти и алуминиумска обвивка, ефикасност на високи трансфер од 95% максимум, ниска топлина генерирана и стабилна изведба. Лесна инсталација : Постојат четири жици, црвената жица е за влез +; црната жица е за влез; жолтата жица е за излез +; црната жица е за излез -. Безбедно за употреба : 100% водоотпорен и отпорен на шок, влажна доказ и анти-прашина, заштита од прегревање, заштита од преоптоварување, преку тековна заштита, може автоматско враќање во нормална состојба. Kindубезно белешка : За да функционирате заштита од краток спој, ве молиме поврзете го осигурувачот 15 A од влезната страна; Без заштита од обратна поларитет, правилно инсталирајте ја позитивната жица и негативната жица. Имаме многу други слични производи, ве молиме, пребарувајте го зборот "DCMWX" на. Производ Опис : DC12 V24 V (10 V ~ 36 V) до DC 28 V (5 A MAX) DCMWX стабилизиран напон конвертори/постојани напонски инвертори/автоматско засилување или Buck Moedle/регулирана напон на напон/регулирана напон на напон/регулирана напон Набавка/фиксен излезен конвертор на напон и повеќекратна паметна заштита. Добар квалитет, висока ефикасност на конверзија, долг животен век, интелигентен мек почеток со ниска струја, кинески познат бренд DCMWX.