Работна Алатка За Греење на кожни занаети, Со Горилник За Алкохолни Ламби Со Капаче, Горилник Од Нерѓосувачки Челик Од 200мл, Отпорен На Експлозија Отпорен На Истеку?
  • Неодамнешно

Работна Алатка За Греење на кожни занаети, Со Горилник За Алкохолни Ламби Со Капаче, Горилник Од Нерѓосувачки Челик Од 200мл, Отпорен На

DEN 2.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Постави тип : НЕ Материјал : нерѓосувачки челик. Број на модел : Алкохол Режач Светилка. Потекло : Континентална Кина. Работна Алатка За Греење на кожни занаети, Со Горилник За Алкохолни Ламби Со Капаче, Горилник Од Нерѓосувачки Челик Од 200мл, Отпорен На Експлозија-Отпорен На Истекување1.Безбедност Прво - 304 нерѓосувачки челик, анти - ' рѓа, отпорност на корозија, дизајнирање на завртки осигурајте се дека е отпорен на истекување и отпорен на експлозија. Лесна употреба-Само го полни алкохолот во светилката Бунсен и го согорува со запалка, а потоа спуштете го капачето, пламенот изгаснето3. Голем капацитет-алкохолната светилка со голем капацитет ќе гори подолго и ќе го намали бројот на пати на додавање алкохол кога се концентрирате на научни експерименти. Дијаметарот на дното од 3,1 инчи обезбедува стабилност на алкохолната ламба.Уникатен Дизајн-фитил е исполнет со специјални материјали и прицврстени наопаку. Значи материјалите на фитил никогаш нема да паднат.