Електролитски Ќелии Од Типот Стонилаб Х, Боросиликатни Заменливи Мембрански Електролизатори За Размена На Јони Запечатени Електрохемиски Ќелии со Тефлонски Капа
  • Неодамнешно

Електролитски Ќелии Од Типот Стонилаб Х, Боросиликатни Заменливи Мембрански Електролизатори За Размена На Јони Запечатени Електрохемиски Ќелии

DEN 6719.20

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Најчесто се користи во електрохемиски експериментални тестови и мерење како CO2 RR, NRR и многу повеќе Капацитет : 50 мл секој. Јонската мембрана (не е вклучена) помеѓу две комори може лесно да се замени; три електроден систем за подобра контрола и мерење. Компонентите вклучуваат 2x 50 ml боросиликатна стаклена ќелија, шупливи завртки и завртки за запечатување, 2x капак на тефлонски ќелии, заедно со 1 бакарна електрода и 1 платинеста електрода. Гаранција : стонилаб 1-годишна ограничена гаранција; доколку е оштетена, ве молиме контактирајте не веднаш; ние ќе го решиме додека не се задоволи. Големата шуплива завртка совршено одговара на електродите со дијаметар од 6 мм. Малата шуплива завртка може да се користи со силиконски цевки од 3 мм за инјектирање материјал или гас. Нашите електролитски ќелии, исто така, доаѓаат со 1 големи и 4 мали цврсти завртки како замена за шупливите, што овозможува флексибилно префрлување помеѓу запечатени и незапечатени електролитски ќелии, системи со двојна електрода и тројна електрода.