Алатка за масажа на Airogym Guasha , природен камен табла за гата, Sha, 4 парчиња, сет за масажа со камена камена камена камена камена камена камена камена каша за третман на
  • Неодамнешно

Алатка за масажа на Airogym Guasha , природен камен табла за гата, Sha, 4 парчиња, сет за масажа со камена камена камена камена камена камена

DEN 159.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

❤benefit of gua sha- gua sha Масажа на масажа е традиционална терапија за наука за кинеска медицина Употребата на алатки за стружење може да го стимулира имунолошкиот систем, да активира потни жлезди, да излачува отпад. Масажата за стружење, исто така, ја олеснува болката од плантарните фасцитис мускулни јазли итн. И акупунктуристичките и физиотерапевтите го сметаат Гуа Ша како зелена природна терапија, помага да се намали стресот, заморот, исцрпеноста, подобро да се релаксира целото тело. Briesудари брошури и масажа на целото тело - 4 табли со гуаша со различни форми и големини кои имаат за цел да ви понудат целосна масажа, вклучувајќи ги и младите на лицето, рамената, бутовите, тесните телиња, задниот дел од половината на стомакот, итн. Сите двокреветни рабови се мазни и малку заоблени , затоа никогаш не гребете и не ја повредете ја кожата дури и кога правите точка на активирање. Книгата за инструкции може да ви помогне да ги користите подобро, особено за почетник. ❤ ПРЕМИУМ природен квалитет -Каменот доаѓа од природата, која е рачно врежана и полирана во посакуваната форма. Содржи различни минерални елементи кои се корисни за човечкото тело и кожа, тежина : приближно 50г. Лесно е да се справи - користењето топла вода, рачен сапун или миење на телото е доволно. Ако користите некое масло за масажа на кокос, тоа навистина ја прави вашата кожа да се чувствува мазна и да постигне подобри ефекти. ❤ Exquisite пакет-торбата за пена со двојно слој е запечатена одделно за да се обезбеди уредна алатка за масажа за стружење. Презентирана е црната торба за складирање со кинески елементи. Пакувањето на кутијата за подароци ја гарантира парцелата целосно за време на транспортот и добар подарок за Божиќ на родители и loversубовници. Sablabare заштеда и лесно користење-чиста алатка со гледање на контурите на секоја од нив, а потоа користете го оној што најдобро одговара. Одлично за без напор да се лизне над кој било дел од телото. Чувајте ја плочата за стружење на масажа под коси агол, така што таблата Гуаша нема да му наштети на кожата. Кога се користи редовно (Диведе 3 групи, 5 пати секоја група, под 30 минути), може во голема мерка да има корист од вашето тело. ❤benefit of gua sha- gua sha Масажа на масажа е традиционална терапија за наука за кинеска медицина. Употребата на алатки за стружење може да го стимулира имунолошкиот систем, да активира потни жлезди, да излачува отпад. Масажата за стружење, исто така, ја олеснува болката од плантарните фасцитис мускулни јазли итн. И акупунктуристичките и физиотерапевтите го сметаат Гуа Ша како зелена природна терапија, помага да се намали стресот, заморот, исцрпеноста, подобро да се релаксира целото тело. Briesудари брошури и масажа на целото тело - 4 табли со гуаша со различни форми и големини кои имаат за цел да ви понудат целосна масажа, вклучувајќи ги и младите на лицето, рамената, бутовите, тесните телиња, задниот дел од половината на стомакот, итн. Сите двокреветни рабови се мазни и малку заоблени , затоа никогаш не гребете и не ја повредете ја кожата дури и кога правите точка на активирање. Книгата за инструкции може да ви помогне да ги користите подобро, особено за почетник. ❤ ПРЕМИУМ природен квалитет -Каменот доаѓа од природата, која е рачно врежана и полирана во посакуваната форма. Содржи различни минерални елементи кои се корисни за човечкото тело и кожа, тежина : приближно 50г. Лесно е да се справи - користењето топла вода, рачен сапун или миење на телото е доволно. Ако користите некое масло за масажа на кокос, тоа навистина ја прави вашата кожа да се чувствува мазна и да постигне подобри ефекти. ❤ Exquisite пакет-торбата за пена со двојно слој е запечатена одделно за да се обезбеди уредна алатка за масажа за стружење. Презентирана е црната торба за складирање со кинески елементи.