Дигитален тестер 0 ~ 40% Брикс 0 ~ 25% алкохол Двоен скала Рефрактометар Рачен мерач на концентрација на шеќер АТЦ
  • Неодамнешно

Дигитален тестер 0 ~ 40% Брикс 0 ~ 25% алкохол Двоен скала Рефрактометар Рачен мерач на концентрација на шеќер АТЦ

DEN 1.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Цврсто и лесно пондерирано алуминиумско тело Резултат со висок квалитет и точен тестирање. Опсег на компензација на ATC (т. вграден автоматски систем за компензација на температурата) од 10 ° C до 30 ° C. Лесен и многу погоден за употреба. Спецификации : Вол опсег : 0 ~ 25%волумен мин. Alts 0,2 %Vol точност : ± 0,2 %Brix Range : 0 ~ 40 %Брикс мин.