Zeberoxyz Надградба на директен погон за поддршка на алуминиумска плоча со макари со екструдер со двојна опрема со Stepper Motor комплет за Ender 3 V2 Ender 3 Pro CR-10
  • Неодамнешно

Zeberoxyz Надградба на директен погон за поддршка на алуминиумска плоча со макари со екструдер со двојна опрема со Stepper Motor комплет за Ender

DEN 606.24

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Материјал : Плочата е изработена од висококвалитетен алуминиумски легура материјал, компактен и лесен, само 55,3 g тежина, може да се движи брзо на оската X, да ја намали тежината на печатењето на X-оска, фино изработка, долг животен век Функција : Екструдер со директен погон ја подобрува екструзијата и повлекувањето, нуди прецизно повлекување и подобри резултати од печатење, надградба на комплетот за директна плоча за погон може да се користи со 4 типа на екструдирачи, компатибилен со двојна опрема/ единечна опрема/ титан/ BMG екструдер, нашиот пакет на производи Списокот веќе вклучува збир на комплет за екструдер со двојна опрема со Stepper Motor. Филамент : Повеќе опции за материјали, лесно е да се печати флексибилно влакно на TPU. Содржина на пакет : 1Кит Директен екстрадер Поддршка Алуминиумска плоча со 3 парчиња макари, 1Кит метална двојна опрема Екструдер структура, мотор со степер од 1 парчиња, кабел за продолжување со должина од 1 парчиња 60 см (едниот е женски, а другиот е машки), моторниот кабел со должина од 1 пар се машки), 2 парчиња тефлон цевка, кабелски врски од 3 парчиња, клуч од 4 парчиња ален, 1 парчиња отворен крај на клучот од 8 мм до 10мм. Широко користено : За Ender 3 V2/Ender 3 Pro/Ender 3s/Ender 3/CR-10/CR-10 S 3 D печатач, совет : Ако е инсталиран на екструдер на титан или BMG, треба сами да го модифицирате фирмверот и Треба да го промените односот на ротација на екструдер на 3 : 1. Материјал : Плочата е изработена од висококвалитетен алуминиумски легура материјал, компактен и лесен, само 55,3 g тежина, може да се движи брзо на оската X, да ја намали тежината на печатењето на X-оска, фино изработка, долг животен век. Функција : Екструдер со директен погон ја подобрува екструзијата и повлекувањето, нуди прецизно повлекување и подобри резултати од печатење, надградба на комплетот за директна плоча за погон може да се користи со 4 типа на екструдирачи, компатибилен со двојна опрема/ единечна опрема/ титан/ BMG екструдер, нашиот пакет на производи Списокот веќе вклучува збир на комплет за екструдер со двојна опрема со Stepper Motor. Филамент : Повеќе опции за материјали, лесно е да се печати флексибилно влакно на TPU. Содржина на пакет : 1Кит Директен екстрадер Поддршка Алуминиумска плоча со 3 парчиња макари, 1Кит метална двојна опрема Екструдер структура, мотор со степер од 1 парчиња, кабел за продолжување со должина од 1 парчиња 60 см (едниот е женски, а другиот е машки), моторниот кабел со должина од 1 пар се машки), 2 парчиња тефлон цевка, кабелски врски од 3 парчиња, клуч од 4 парчиња ален, 1 парчиња отворен крај на клучот од 8 мм до 10мм. Широко користено : За Ender 3 V2/Ender 3 Pro/Ender 3s/Ender 3/CR-10/CR-10 S 3 D печатач, совет : Ако е инсталиран на екструдер на титан или BMG, треба сами да го модифицирате фирмверот и Треба да го промените односот на ротација на екструдер на 3 : 1. Описи на производот : Име на производот : Надградба на директна усогласена алуминиумска плоча со 3 PCS POM-макари со комплет за екструдер со двојна опрема со комплет за мотор, лесен филамент за печатење за Ender 3 V2 Ender 3 Pro CR-10 3 D печатач компатибилен со двојна/единечна опрема/титан/титан/титан/ BMG екструдер, лесен флексибилен филамент за печатење за Ender 3 V2 Ender 3 Pro CR-10 3 D Multifunction : Надградба на комплетот за директна плоча може да се користи со 4 типа на екструдирачи, компатибилен со двојна опрема/единечна опрема/титан/BMG екструдер и нашиот производ Списокот со пакети веќе вклучува збир на комплет за екструдер со двојна опрема со врв на моторот на Stepper : Ако е инсталиран на титан или BMG екструдер, треба сами да го модифицирате фирмверот и треба да го промените односот на ротација на екструдер во предност од 3 : 1 : Предност : Предност : Предност : Предност : Предност : Предност : Предност : Предност : Предност : Предност : Предност : Предност : Предност : Предност : Предност : Предност : Предност : Предност : Предност : Пред предност : Пред предност : 1 Екструдер со директен погон ја подобрува екструзијата и повлекувањето што нуди прецизно повлекување и подобри резултати од печатење Алуминиумската плоча има многу лесна, само 55,3 g тежина, може да се движи брзо на X-оската, да ја намали тежината на печатење со х-оска, лесно да се инсталира : Брзо склопување : Брзо склопување : Брзо склопување Материјал : Изработено од висок квалитет на алуминиумски легура материјал, траен, стабилност, применливост и флексибилност Главна боја : Црна пакет содржина : 1Кит Директен екструдер Поддршка за алуминиумска плоча со 3 PCS макари 1Кит метална двојна опрема за екструдер Структура 1 PCS Stepper Motor 1 PCS должина 60 CM моторна продолжена кабел за мотор (едниот крај е женски, а другиот е машки) 1 парчиња должина од 100 см мотор кабел (двата краја се машки) 2 парчиња тефлон цевка 3pcs кабелски врски 4pcs ален клуч 1 парчиња отворен крај клуч од 8 мм до 10мм Ве молиме Забележете : Поради различни екрани на екранот и ефекти на осветлување, ефекти на осветлување, ефекти на осветлување, ефекти на осветлување, Вистинската боја на предметот може да биде малку поразлична од бојата прикажана целата стока што ја продаваме се со добар квалитет и под испитување пред да бидат испратени.