CgoldenWall JTB Series Analytical Balance Lab Scale Електронски LCD дигитален висока прецизна рамнотежа 110V-240V 0,001G читливост 100g/200g/300g
  • Неодамнешно

CgoldenWall JTB Series Analytical Balance Lab Scale Електронски LCD дигитален висока прецизна рамнотежа 110V-240V 0,001G читливост

DEN 3.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Користете сензори со голема прецизност и микрокомпјутер со еден чип Го решава проблемот со мерачот на вирус на отпор, лази, линеарни и други проблеми. Со функцијата на тежина на Таре, само-калибрација, меморија, броење, прикажување на дефекти и така натаму. Билансот тежи точно, брзо и стабилно, со едноставно работење. Тој е погоден за индустриски, земјоделски, комерцијални, училишта, истражувачки институти и други единици за брзо утврдување на квалитетот и количината на предметите. Користете сензори со голема прецизност и микрокомпјутер со еден чип. Го решава проблемот со мерачот на вирус на отпор, лази, линеарни и други проблеми. Со функцијата на тежина на Таре, само-калибрација, меморија, броење, прикажување на дефекти и така натаму. Билансот тежи точно, брзо и стабилно, со едноставно работење. Тој е погоден за индустриски, земјоделски, комерцијални, училишта, истражувачки институти и други единици за брзо утврдување на квалитетот и количината на предметите.