ТАПЕЦАЗА 1 МИЛ ПОЛИИМИД СМЕТНА ЛАПА СО АКРИЛИЧКО ЛЕПЕСИЈА 2 x 5YDS
  • Неодамнешно

ТАПЕЦАЗА 1 МИЛ ПОЛИИМИД СМЕТНА ЛАПА СО АКРИЛИЧКО ЛЕПЕСИЈА 2 x 5YDS

DEN 64.64

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Одржување на висока температура, изолација и завиткување Висока сообразност, овозможувајќи маскирање на нерамни површини. Супериорна отпорност на пункции, солзи, абразии, хемикалии и растворувачи. Термосет способен акрилно лепило. 3М Префериран конвертор : Tape Case е префериран конвертор од 3 метри; 3М се здружи со Tape Case за да ги направи своите производи достапни во поголем асортиман на големини, така што клиентите можат да ја користат лентата во најразлични апликации. Одржување на висока температура, изолација и завиткување. Висока сообразност, овозможувајќи маскирање на нерамни површини. Супериорна отпорност на пункции, солзи, абразии, хемикалии и растворувачи. Термосет способен акрилно лепило. 3М Префериран конвертор : Tape Case е префериран конвертор од 3 метри; 3М се здружи со Tape Case за да ги направи своите производи достапни во поголем асортиман на големини, така што клиентите можат да ја користат лентата во најразлични апликации. Полиимид филмска лента, високо-перформанси, чувствителна на притисок на акрилно лепило, 1 мил, транспарентна килибарна боја. Наменети за употреба наместо слични полиимидни филмски ленти кои се обложени со силиконско лепило, кога треба да се избегне силиконска контаминација. Подобра лента за електроника. Поради неговите уникатни одлични својства, полиимидната филмска лента е најидеален избор кај многу апликации. Од правење поправки до прототипирање, тоа е непроводливо, стабилно во широк опсег на температура и силно.