Без налепница за пушење знаци - 4,5 круг - трајно самостојно лепило 4 мил винил - ламинирана - отпорна на избледи и гребење - водоотпорен - професионален знак за пушење з
  • Неодамнешно

Без налепница за пушење знаци - 4,5 круг - трајно самостојно лепило 4 мил винил - ламинирана - отпорна на избледи и гребење - водоотпорен

DEN 152.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

4 MIL винил со лепила за поддршка на восочна хартија што го олеснува лупењето Графички печатени со UV отпорни мастила во живописна црвена боја. Ламинирањето обезбедува дополнителна издржливост и го прави водоотпорен и заштитен од бледнее, гребнатини и хемикалии. Совршена големина за поставување на таблата со автомобили или врата. Идеално за да им дозволите на вашите патници да знаат дека станува збор за возило за пушење. ? ???? ?????? Да се ​​има соодветна политика за пушење може да спречи појава на несреќи поврзани со пожар. Овој знак за пушење нема да испрати многу јасна порака дека пушењето цигари, испарувањето од е-цигара или пушењето плевел не е дозволено. Овие налепници можат да бидат поставени на стакло и во возило (совршен за индустрија за услуги на автомобили), лоби или лифт на зграда или канцеларија, училиште, болница, студентски дом или хотел. ? ????????? Графиките се отпечатени со УВ заштитени долготрајни мастила. Ова значи дека секоја налепница е водоотпорна и отпорна на гребнатини и згаснува од сонцето. Направено да трае најмалку 5 години во затворено и на отворено. ? ?????????? : Ова е еден од најважните фактори што треба да се разгледа при објавување на знак. За да се осигураме дека секој знак е видлив од растојание, ние користиме бои со висок контраст, големи задебелени фонтови и графики за привлекување очи што ги прави да се истакнат. Секоја налепница е со големина од 4,5 "?? ??????????? или врата). Второ, избришете ја површината каде што ќе се постави декларацијата со помош на хартиена крпа и вода од сапун. Трето, само одлепете ја хартијата и ставете ја налепницата на идот. Последното нешто што треба да го направите е да го надминете Налепница со рака или кредитна картичка додека применувате малку притисок за да изедначите какви било меурчиња. Ние сме растечки мал бизнис во сопственост на семејство и правиме сè што можеме за да ги задржиме работните места овде во Соединетите Држави.? ????? Да се ​​има соодветна политика за пушење може да спречи појава на несреќи поврзани со пожар. Овој знак за пушење нема да испрати многу јасна порака дека пушењето цигари, испарувањето од е-цигара или пушењето плевел не е дозволено.