3Д млазници за печатач 0,4мм М5 млазница, Парк Сунг млазници со висока температурна отпорност Надградена зацврстена челична млазница целосно прилагодена за Ankermake M5 3D
  • Неодамнешно

3Д млазници за печатач 0,4мм М5 млазница, Парк Сунг млазници со висока температурна отпорност Надградена зацврстена челична млазница

DEN 239.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Design Дизајн на млазници за печатачи за Ankermake M5】 Parksung млазниците се изработени од висококвалитетен зацврстен челик Направено е во истата фабрика како млазниците за печатачот М5 и 100% прилагодливи за печатачот Ankermake M5 3 D. Исто така, се вклопуваат за повеќето 3Д печатачи, но ве молиме обрнете внимание на ресетирање на висината на креветот или Z Limit Stop за да избегнете да го погодите креветот за печатење. 【Параметар Збир на млазници за печатачи од 4 парчиња. Доволна количина за да се олесни вашата навремена замена, постигнување на квалитетно печатење. 【Процес на висока прецизност】 Внатрешниот wallид на млазницата за екструдер на 3Д печатач е мазен и нема бурги, неговиот коефициент на вискозност е мал. Чувајте ја стабилната температура за време на печатењето, оставете го влакното рамномерно, создадете посовршена ставка за печатач од нормалната метална млазница. 【Трајлив материјал】 Добро отпорност на абразија, отпорност на топлина и отпорност на корозија, цврста конструкција ги прави трајни да ви служат долго време. Ако вашиот печатач е во согласност со млазницата од 0,4мм, можете да пробате да го користите.