HYS SMA Женски Интерфејс VHF/UHF Антена ДВОЈНА ЛЕНТА HT 2m/70cm Преносни Радија CS Тактики Антени За Yeasu FT-65R FT-4XR FT-4VR FT-65R FT-65 FT-25R баофенг ув-5r bf-f8hp Kenwood 2-Насочно Радио
  • Неодамнешно

HYS SMA Женски Интерфејс VHF/UHF Антена ДВОЈНА ЛЕНТА HT 2m/70cm Преносни Радија CS Тактики Антени За Yeasu FT-65R FT-4XR FT-4VR

DEN 415.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

2 Метар/70см (144мхз/430мхз) Преклоплива Пренослива Антена ;Конектор : сма-женски; Максимална Моќност Влез-вати : 20w (шунка радио помалку ОД 20 W); Добивка : 2. Преклоплива CS Тактичка Антена лесна за инсталирање и може да му помогне на вашето Рачно Радио да го продолжи растојанието за разговор. Антена погодна за внатрешна и надворешна употреба, Авантуристички Клуб на отворено, кампување и патување со самостојно возење. Мала тежина, флексибилност и лесна работа за инсталација, антената не зафаќа простор, што ви овозможува да носите надворешен џеб од ранец. Компатибилен со 136-174 Mhz Кои Работат ЗА БРОЈОТ НА МОДЕЛОТ baofeng uv-5r, bf-f8hp, ув-82, bf-888s, 888 S, ув-82hp, bf-f8+, Ув-5r Серија, Ув-82 Серија; Работа За МОДЕЛОТ Број Yeasu : FT-65 R FT-4 XR FT-4 VR FT-65 R FT-65 R ft-25r ft25e. 2 метар/70cm (144mhz/430mhz) преклоплива пренослива антена ;конектор : sma-женски; МАКСИМАЛНА МОЌНОСТ влез-вати : 20w (шунка радио помалку од 20w);добивка : 2.