Билингам Галбин 8 Двогледен Случај
  • Неодамнешно

Билингам Галбин 8 Двогледен Случај

DEN 2.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Дизајниран за носење двоглед и предмети со слична големина (може да собере и мали камери) Скриен заден џеб внатре за носење пасош,тетратка или телефон итн. Целосно прилагодлива и отстранлива прашка за рамо. Изграден од избор на 3-слој водоотпорен платно или 3-слој водоотпорен фибренит материјал. Произведено во Англија - 5 годишна гаранција на производителот. Двогледната кутија "Галбин 8" е прецизно дизајнирана да понуди најголемо ниво на заштита за вредна оптичка опрема при патување, надвор на терен или во транзит. Секој случај е направен Водоотпорен 3-слој платно На Билингем или 3-слој фибренитни материјали кои никогаш не бараат прекор и остануваат отпорни на влага за целиот живот на торбата. Покрај овој водоотпорен материјал, торбата има контурирана надворешна главна размавта, како и внатрешен мек капак со прицврстувач за врвки и безбедна брава за вклучување, овозможувајќи дополнителна одбрана и од прашина и од лоши временски услови. Чантите го вклучуваат Системот За Брзо Ослободување На Билингем-силен кожен ремен со цврст месинг "затнат" прицврстувач поставен на предниот дел од торбата за да му овозможи на сопственикот да добие пристап до опрема, брзо и тивко, во моментот кога е потребно. Овој флексибилен механизам го избегнува ризикот од нарушување на субјектите што се набудуваат и овозможува брз пристап до торбата - со малку вежбање треба да бидете во можност да ја отворите и затворите со една рака. На страната на торбата има два цврсти Месинг Д-прстени - овие може да се користат за брзо прицврстување и одвојување на отстранливата прашка за рамо (вклучена).