Телескоп покритие на отворено сонце заштитно астрономски телескоп покритие со прилагодлива прицврстување на астроманија заштитен телескоп со лента за фиксирање
  • Неодамнешно

Телескоп покритие на отворено сонце заштитно астрономски телескоп покритие со прилагодлива прицврстување на астроманија заштитен

DEN 1.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Wind Proof : Има прилагодливо влечење на дното, што може да се прилагоди на најсоодветната затегнатост според големината на вашиот телескоп, може да остане цврст дури и ако е ветровито и нема да биде разнесено Интимен дизајн : Предниот и задниот дел од нашиот телескоп покритие усвојува дизајн со двојни патенти, може да се користи полуотворено или полно отворено, подобро користење и да го заштити вашиот телескоп. Заштита на сите временски услови-Без оглед колку е лошо времето, капакот на телескопот може целосно да го заштити, можете безбедно да го ставите во подземната гаража или двор. Материјал : Нашиот телескоп покритие е изработен од 420 D Оксфордска крпа сребро позлатена на надворешната водоотпорна и отпорна на солза. Големина : 120x160cm/47x63in Ве молиме измерете ја големината на вашиот телескоп пред да го купите. Телескоп прашина покритие Телескоп наметка за сончање на сончање на сончање изработена од 420 D Оксфорд ткаенина водоотпорна прашина отпорна на солза и УВ заштита Протекција Опсег од ОД СОНЦЕН УВ УВ Снег прашина влага паднати лисја и др.