Стерлинг заптивка CRG7540.100.062.300X20 7540 ГИНГ -заптивка со растително влакна, 1 големина на цевката, 1/16 дебела, притисок класа 300#, 1,31 ID
  • Неодамнешно

Стерлинг заптивка CRG7540.100.062.300X20 7540 ГИНГ -заптивка со растително влакна, 1 големина на цевката, 1/16 дебела, притисок класа 300, 1,31

DEN 0.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Getе добиете максимални перформанси од нашите материјали за заптивка кога ја користите нашата постапка за инсталација на заптивки [1] Исчистете ги и проверете ги прирабниците; површина или делови за кои е потребно заптивка. Исчистете ги или заменете ги завртките; Нишка на ореви; ореви; мијалници и долната страна на главата со соединение базирано на графит. Се препорачуваат рамни мијалници за да се обезбеди рамномерна дистрибуција на силата на задевање. Осигурете се дека лубрикантот не го загадува заптивката. Внимателно вметнете го заптивката помеѓу површините за парење. Се препорачува употреба на клуч на вртежен момент. Ова гарантира подолг живот и перформанси без протекување. Без разлика дали автомобилски заптивка на главата или заптивка за прирабница; Треба да се врти. Направете четири дури и додатоци во секвенцата на шемата од 12-6-3-9 часот. Соодветниот стрес на материјалот за заптивка што го користите е клучен за неговиот успех што варира во зависност од избраниот материјал. Getе добиете максимални перформанси од нашите материјали за заптивка кога ја користите нашата постапка за инсталација на заптивки. [1] Исчистете ги и проверете ги прирабниците; површина или делови за кои е потребно заптивка. Исчистете ги или заменете ги завртките; Нишка на ореви; ореви; мијалници и долната страна на главата со соединение базирано на графит. Се препорачуваат рамни мијалници за да се обезбеди рамномерна дистрибуција на силата на задевање.