Hikota 1PCS Solar Surge Protector DC SPD 2P 500V 600V 800V 1000V Надвор за напојување со напојување на молња
  • Неодамнешно

Hikota 1PCS Solar Surge Protector DC SPD 2P 500V 600V 800V 1000V Надвор за напојување со напојување на молња

DEN 1.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Прекинувачи Switch DSC Surge заштитен уред, Заштитете од напони на молња во соларен систем (систем на напојување со фотоволтаичен напојување). Овие единици мора да бидат инсталирани паралелно на DC мрежите за да бидат заштитени и да обезбедат заедничка и различна заштита на начини. Неговата инсталирана локација се препорачува на двата краја на линијата за напојување DC (страна на соларна панел и страна на инверторот/конверторот), особено ако рутирањето на линијата е надворешно и долго. Високи енергетски движења опремени со специфични термички исклучувачи и сродни индикатори за неуспех. Предности на производството : 1. Производот школка е изработена од материјал за компјутерски пламен, со висок отпорност на пожар, траен и доказ за прашина. Модул Дизајн на приклучок, Заштитник може да бидат заменети попогодни.Визуалниот прозорец на индикаторот, црвените и зелените светла означуваат на прв поглед.