Безбедносни очила за заштита на очите на olолојо, за зелено сино/виолетово 190nm-540nm Безбедносни очила за безбедност
  • Неодамнешно

Безбедносни очила за заштита на очите на olолојо, за зелено сино/виолетово 190nm-540nm Безбедносни очила за безбедност

DEN 108.32

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Опсег на бранова должина на заштита : 190nm-540nm Карактеристики на заштитата : сеопфатна апсорпција. Видлива светло пренесување : > 85%. Оптичка густина : > 5.0, (OD +4, OD +5). Опсег на бранова должина за заштита на параметрите : 190nm-540 Nm Карактеристики на заштитата : Секоја апсорпција Видлива светлина Пренесување : > 85% Оптичка густина : > 5.0, (OD +4, OD +5) Белешка : Ласерската светлина е штета на човечките очи, ве молиме изберете го ова Очила за да ги заштитите очите! Нормалните очила за сонце не стапуваат во сила, но очилата за заштита од ласер можат да рефлектираат 85% од светлината. Пакет : 1 x заштитни очила за зелени виолетови ласерски безбедносни очила нови (без кутија).