Quadra-Fire DV400 & DV425 Retrofit NG/LP пилотско склопување
  • Неодамнешно

Quadra-Fire DV400 & DV425 Retrofit NG/LP пилотско склопување

DEN 1.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Метал Пилотско собрание на Quadra-Fire за DV400 & DV425. Ретрофитирање на пилот -склопување на пилот. Оригинални делови на HHT. Комплетот вклучува SIT Pilot Setter, 842-4280, LP Orifice #35 200-2630, NG Orifice #62 842-4440, заграда за монтирање на пилотите, 4 завртки за лимови и упатства. Пилотско собрание на Quadra-Fire за DV400, DV425 & Sapphire 25 гасни печки Дел #842-4650 Заменски пилотски склопување за ретрофит-комплет за печки и камини од гас-оган. Овој комплет е да ги смени постарите модели од пилотот на Роберт Шо / ПСЕ во новиот С. Променете го пилотското собрание на ЕЗ. Комплетот вклучува SIT Pilot Setter, 842-4280, LP Orifice #35 200-2630, NG Orifice #62 842-4440, заграда за монтирање на пилотите, 4 завртки за лимови и упатства. Одговара на следниве модели на шпорет на гас : Quadrafire гасни печки : DV400 S - Пред сериски # 700750 DV400 SL - Пред сериски # 700750 Sapphire 25 (DV425 S) Ова пилотско склопување е поставено за NG.