Mgrolx 50W Професионален Bluetooth Megaphone Bullhorn звучник со одвојлива батерија што може да се реализира на микрофон и преносен ремен-сирен и 260-тите снимање-USB/SD/AUX влез-за полици
  • Неодамнешно

Mgrolx 50W Професионален Bluetooth Megaphone Bullhorn звучник со одвојлива батерија што може да се реализира на микрофон и преносен

DEN 1039.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Режим на зборувајте : Моќниот мегафон може да обезбеди звук до 50 W, кој може да се пренесе на 1200 метри Музички режим (Сирена и свирче) : Овој режим интегрира два звуци под едно копче. Кога ќе го притиснете и држите копчето, ќе звучи аларм многу повисоко од звукот на звукот на режимот на викање; Кога веднаш ќе го притиснете и ослободите копчето, ќе испрати јасен и брз свиреж, кој е погоден за кошарка, фудбал, куглање и други спортски или воени тренинзи. Режим на снимање : Овој Мегахорн поддржува снимање до 260 -ти. Можете да ја вметнете USB/SD картичката/MMC картичката со вашите омилени песни во интерфејсот на мегафонскиот звучник , кој може да го прочита и свири аудио во соодветниот уред. Не насочувајте го звучникот директно на ушите на луѓето за да избегнете оштетување на слухот. Ако не го користите звучникот долго време, чувајте ги звучникот и батеријата одделно. Останете подалеку од вода. Моќен и повеќенаменски : Mgrolx Pro Megaphone може да обезбеди звук до 50 W и 1500 дворови, кој е специјално дизајниран за групни и активности на отворено, како што се спортски активности, политички демонстрации, социјално управување и активности за навивање. За да бидеме лесни за носење, ние исто така го опремивме со прилагодливи ленти. Снимање и сирена/свирче : Овој мегафонски звучник поддржува снимање за долго до 260 -ти. Содржи две популарни музички сирени и свирки. Кога долго ќе го притиснете „Музичкото копче“ 2 секунди, ќе игра Сирена. Кога краткиот печат, тоа ќе испушти светла свирче. Два режими на моќност : Оваа вградена мегафонска булхорн, батерија со литиум, која може да реализира долгорочна издржливост по едно полнење. Покрај тоа, таа исто така поддржува 8xc батерија - не вклучува). Ако треба да го користите долго време и да се грижите дека литиумскиот век на батеријата не е доволен, можете да земете батерија 8xc во случај на потреба. Повеќе режими на внесување : Овој мегафон на Bullhorn поддржува влез на USB/SD/MMD. Ставете ги омилените песни во горенаведените три возачи и вметнете ги во читачот на картички. Со огромна моќ и одличен квалитет на звук, може да дејствува како висококвалитетен музички плеер. И овој Булхорн може да се поврзе со вашиот телефон што свири музика или звук. Иновативен дизајн на кола : Мегафон усвојува модерен дизајн на колото и ја поедноставува структурата на внатрешното коло, ја намалува бесмислената загуба на електрична енергија, ја подобрува излезната моќност и издржливоста на булхот како целина и ја намалува стапката на неуспех, што значи погласни и повеќе можности.