4x Миркит водоотпорен радио Baofeng UV-9R Plus Mk1 8 Watt Max Power With 2200mah Baofeng Battery & 1x Baofeng Cable Cable, IP67 рачен радио прашина, ладно и водоотпорно радио
  • Неодамнешно

4x Миркит водоотпорен радио Baofeng UV-9R Plus Mk1 8 Watt Max Power With 2200mah Baofeng Battery & 1x Baofeng Cable Cable, IP67 рачен радио прашина,

DEN 1.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Продадено од овластен дистрибутер на Баофенг - Радио Миркит Ние ја нудиме гаранцијата на САД и не треба да го испраќате Baofeng UV-9 R плус во Кина доколку има технички проблеми. На вашиот тим му треба вода, прашина и ладна заштита? Добијте го тоа : Оригинално водоотпорно водоотпорно шунка радио Baofeng UV-9 R плус Mk1 IP67 може да биде 1 метар под вода за 30 мин!. IP67 обезбедува сигурност во влажни, прашини и ладни околини. Моќната LED фенерче и нелизот зацврстена радио школка ви овозможуваат најдобро искуство со користење!. Заедно со 4 PCS водоотпорен Баофенг УВ-9Р со батерија Baofeng 2200m Ah вклучени 1 парчиња програмски кабел Баофенг, кои се најпознатите корисни додатоци за Баофенг досега!. ФКЦ Дел 15 Дел 97 Сертифициран. VHF / UHF 144-148 MHz / 420-450 MHz. Лесно програмабилно рачно радио со шунка преку Chirp со специјален список на канали за фирмвер Миркит, предвиден за вашиот Баофенг UV9 R на барање. Ние, како радио компанија „Миркит“, сме официјални дистрибутери на радија на Баофенг Хем и предлагаме гаранција во САД од Миркит Радио за сите наши клиенти! 4 парчиња прашина, ладно и водоотпорно радио за тимот од 4! Радио -заштитата IP67 му дозволува на сите поморски, вода и зимски спортови безбедно да го користат Baofeng UV 9 R плус во какви било влажни околини. Бидете активни и слободни со водоотпорното радио Baofeng Radio UV-9 R Plus. На врвот на 4 компјутери UV-9 R плус Mk1, исто така добивате и кабел за програмирање на Баофенг 1 парчиња.