Андерсон SB120 Power Ground Brapty Исклучете го сивото куќиште w/ 2 AWG мерач на контакт
  • Неодамнешно

Андерсон SB120 Power Ground Brapty Исклучете го сивото куќиште w/ 2 AWG мерач на контакт

DEN 3.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Андерсон конектори (направени во САД) Домување на конектори, Оценка на засилувач : 190а. Оценка на засилувач за контакт со тешки активности : 120А, 600 V. Препорачано за употреба со 2 жица со мерач. Стандардна температура : -20 ° C до 105 ° C (-4 ° C до 221 ° C). Андерсон конектори (направени во САД). Домување на конектори, Оценка на засилувач : 190а. Оценка на засилувач за контакт со тешки активности : 120А, 600 V. Препорачано за употреба со 2 жица со мерач. Стандардна температура : -20 ° C до 105 ° C (-4 ° C до 221 ° C). Определување на производот, обликуваните странични жлебови, овозможуваат безбедно поставување на панел, вклопување механичко клучно куќишта спречува случајно парење на компоненти кои работат на различни нивоа на напон, едно парче куќиште и единечна конструкција обезбедува содржина на пакување на индустриски квалитет и издржливост : Количина : 2 Андерсон SB120 сиво куќиште за куќиште : 4 : 4 Мерач на Андерсон #2 (120 AMPS).