ZYZMH опсег од 30-130 dB звук на мерач на мерач на мерач на бучава Тест за волумен со рекордер на звук на интерфејс USB
  • Неодамнешно

ZYZMH опсег од 30-130 dB звук на мерач на мерач на мерач на бучава Тест за волумен со рекордер на звук на интерфејс USB

DEN 558.40

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Опсег за мерење : 30 ~ 130dba Точност : ± 1,4d B. Резолуција : 0,1d B. Микрофон : Микрофон со поларизиран кондензатор со висока прецизност 1/2-инчен. Одговор на фреквенција : 31,5 Hz ~ 8k Hz. Модел : DT-8852 Мешање Опсег : 30 ~ 130dba Accuracy : ± 1,4dbresolution : 0,1dbmicrophone : висока прецизност 1/2-инчен поларизиран кондензатор Микрофонфреквенцијата : 31,5 Hz ~ 8k Hzdymancy Range : 50dbfrequence Карактеристики на тежината : Брза тежина : Брза Секунди бавно 1 Second Analog Сигнал Излез : Сигналот AC/DC е излезен од страна на слушалките за чување на Jack Data : 32700 Data Storage Package : 1*Мерач на ниво на звук (без батерија) Белешка : 1. Ве молиме, дозволете 1-3см да се разликува како резултат на рачното мерење. Снимањето на светлината и различните дисплеи може да предизвикаат бојата на предметот на сликата малку поразлична од вистинската работа.