FOXBC 70-1/2 x 1/2 x 4 TPI Bandsaw Blade for Rikon 10-305 10-3061, Sears Craftsman 21400 10 Bandsaw-2 пакет
  • Неодамнешно

FOXBC 70-1/2 x 1/2 x 4 TPI Bandsaw Blade for Rikon 10-305 10-3061, Sears Craftsman 21400 10 Bandsaw-2 пакет

DEN 2.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

70 ½ инчен опсег на лента (две парчиња)-погодно за повеќето 70-1/2 ”долг, широк 1/8”, дебели 0, 014 ”, лопатки Сечилото на лента е направено од премија, јаглероден челик со висок степен со отпорност на топлина и заварување. Оваа алатка за прецизно сечење е конструирана со оптимален геометриски аранжман за заби што обезбедува лесни резултати од сечење со голема брзина на перформанси. Флексибилно сечилото на тврд раб на јаглерод работи совршено со тврда и мека шума, пластика и плус не-ферозни метали. Спецификации на забите : 14 TPI сечилото има сет на тркачи / редовен профил на забите. 70-1/2 "лента за пила 4 TPI за коска, дрво, пластика, бакар, метал.