Fafeicy 10pcs kbpc5010 исправувач на мост, исправувач на мост на метал со голема моќност
  • Неодамнешно

Fafeicy 10pcs kbpc5010 исправувач на мост, исправувач на мост на метал со голема моќност

DEN 1.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Висококвалитетни исправувачи на мост што се користат за конверзија на наизменичен влез на струја во директен излез на струјата Ви донесат ново и различно со употреба на чувство. Во овој сет има вкупно 10 парчиња исправувачи на мост што може да ги користите за многу проекти. Влезниот напон на производот е 1000 V, а излезниот напон DC е 1000 V. Врвниот и внатрешниот дел се добро заварени што обезбедуваат постабилни перформанси. Квалитетот на производот е загарантиран. Основата е мала и има голем над-теренски капацитет, добра дисипација на топлина и пад на низок напон. Излезната струја на DC е 50 A, а напонот на врвот напред е 1000 V. Овие исправувачи на висока моќност, висока фреквенција на мост се користат за напојување. Температурата на спојот е 100, а ефикасноста е 100% . Спецификации : Модел : kbpc5010 Направувач Компонента : Комплетен мост Влезен напон на напон : 1000 V DC излезен напон : 1000 V DC излезен струја : 50 A врв напред Напон : 1000 V Повторен врв Обратна напон : 1000 V Повторувачки врв Обратна струја : 1m A изолациска напон : 1000 V спој на спојот Температура : 100 Ефикасност : 100% големина : 28 x 28 x 22.