WiFi Extender, 300m 2,4G WiFi Extender Booster, засилувач на сигнал WiFi, безжичен повторувач на Интернет, поддржува повторувач/АП, безжичен WiFi сигнал за повторувач на сигналот се надопол
  • Неодамнешно

WiFi Extender, 300m 2,4G WiFi Extender Booster, засилувач на сигнал WiFi, безжичен повторувач на Интернет, поддржува повторувач/АП, безжичен WiFi

DEN 2.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Засилувач на реле сигнал со употреба на нова генерација на главен контролен чип; Повторувачот може да пребарува за сигнали од 2,4 G мрежа во исто време, со максимална стапка на пренос од 2,4g/300 Mbps Можете да уживате во брза сурфање на Интернет како жична мрежа безжично. Опремено со 2 надворешни антени, обезбедува подобри безжични перформанси, стапка на пренос и технологија за стабилност, автоматски избегнува конфликт на канали, карактеристики на избор на канали, го проширува и зајакнува вашиот безжичен сигнал и ви овозможува да уживате во безжичен Freedo-M. Покрај тоа, портата Етернет (10 / 100 Mbps) е исто така конфигурирана за да му овозможи на Extender да ги поврзе жичните уреди како безжичен адаптер. Можете директно да ги поврзете уредите како што се XBO-X, PC или MA-C. Дизајн на три странични дисипација на топлина е усвоен за значително подобрување на ефектот на дисипација на топлина на машината за време на работата и ефикасно да се обезбеди стабилноста и животот на машината за долгогодишно работење. Машината поддржува два режими на работа (режим A-P и реле); Корисниците можат да постават според нивните потреби и да уживаат во мрежни услуги. Преку дизајн на интеракција на професија, минималистички и визуелен стил. Лесно за поставување, безжичната експанзија зазема 3 чекори, а напредниот транспарентен режим Bridg-E го олеснува пристапот до LAN. Широк компатибилит-y и висока издржливост : Овој Wi Fi засилувач може да работи со кој било безжичен рутер или порта. Проширување на Wi Fi сигнал за уреди како i OS, уреди со Android, Windows. Паметната индикатор светло ќе ви помогне да го пронајдете најдоброто место за инсталирање на засилувачот на сигналот на Интернет. Засилувач на реле сигнал со употреба на нова генерација на главен контролен чип; Повторувачот може да пребарува за сигнали од 2,4 G мрежа во исто време, со максимална стапка на пренос од 2,4g/300 Mbps. Можете да уживате во брза сурфање на Интернет како жична мрежа безжично. Опремено со 2 надворешни антени, обезбедува подобри безжични перформанси, стапка на пренос и технологија за стабилност, автоматски избегнува конфликт на канали, карактеристики на избор на канали, го проширува и зајакнува вашиот безжичен сигнал и ви овозможува да уживате во безжичен Freedo-M. Покрај тоа, портата Етернет (10 / 100 Mbps) е исто така конфигурирана за да му овозможи на Extender да ги поврзе жичните уреди како безжичен адаптер.

Interface:
WAN port 1, LAN port 1 (2 x 10 / 100Mbps)
Input power:
AC 100 - 240V, 50 / 60Hz
Signal rate:
2.4GHz
Coverage area:
100M ²
Wireless security:
support 64 / 128 bit WEP, WPA - PSK / WPA2 - PSK, 802.1x
Standards and protocols:
Wi Fi 802.11b/g/n
Wi Fi support frequency:
2.4G
Wired transmission rate:
10 / 100Mbps
Package size:
12x9.8x9.8cm/4.72x3.86x3.86inch
Gross weigjt:
149.5g/0.36lb
The Package Include:
1 x WiFi Extender :