CS Hyde acetal полиоксиметилен лента со акрилно лепило, дебела 0,005 , ширина со должина од 5 yds x 4
  • Неодамнешно

CS Hyde acetal полиоксиметилен лента со акрилно лепило, дебела 0,005 , ширина со должина од 5 yds x 4

DEN 2.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Ацетална полиоксиметилен лента е отпорност на абење Висока јачина на флексурален замор. Добра цврстина и отпорност на лази. Ламинирано со 3М чувствителен на акрилно лепило. Мерки со должина од 5 метри со ширина од 4 инчи со дебелина од 0,005 инчи. Ацетална полиоксиметилен лента е отпорност на абење. Висока јачина на флексурален замор. Добра цврстина и отпорност на лази. Ламинирано со 3М чувствителен на акрилно лепило. Мерки со должина од 5 метри со ширина од 4 инчи со дебелина од 0,005 инчи. Ацетална полиоксиметилен лента на CS Hyde Company е отпорност на абење, висока јачина на флексибилен замор, добра цврстина и отпорност на лази. Ние носиме и прилагодени CELCON ACETAL POM (полиоксиметилен) до вашата точна спецификација. Кополимер Celcon Acetal нуди голема јачина и ригидност во текот на широк опсег на температура, ниско абење, цврстина и отпорност на повторено влијание.