Алатка за острење на бит за вежбање, електричен острилка за вежбање самостојно центрирање на ABS висока цврстина Универзална облека отпорна на 'рѓа за алатки за напо
  • Неодамнешно

Алатка за острење на бит за вежбање, електричен острилка за вежбање самостојно центрирање на ABS висока цврстина Универзална облека отпорна

DEN 1.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Универзален за битови за вежбање : Овој острилка е управуван од електрична вежба, универзална за сите битови за вежбање, погодни за алатки за напојување со мелница Заштеда на пари : Острилката го заострува бит за вежбање и ја подобрува стапката на употреба на бит за вежбање, кога битната вежба станува досадна, не е потребно да се купи нова, што е заштеда на време и пари. Тркало за мелење Corundum : Тркалото за мелење е изработено од Corundum, кое е отпорен на абење, доказ за 'рѓа, со голема цврстина, силна и издржлива, има долг животен век. Точка на самоцентрирање : Тркалото за мелење Corundum е само центрирање, не е потребно помошно дупчење или удирање во центарот, погодно за употреба. Едноставно работење и носење : Овој острилка е лесен за ракување и удобен за носење во вашата сопствена алатка, идеална за парчиња за острење. Универзален за битови за вежбање : Овој острилка е управуван од електрична вежба, универзална за сите битови за вежбање, погодни за алатки за напојување со мелница2. Заштеда на пари : Острилката го заострува бит за вежбање и ја подобрува стапката на употреба на бит за вежба, кога битната вежба станува досадна, не е потребно да се купи нова, што е време и заштеда на пари3. КОРУНДУМ ТРЕБА ЗА МЕЛЕ : Тркалото за мелење е изработено од Corundum, кој е отпорен на абење, доказ за 'рѓа, со голема цврстина, силна и издржлива, има долг животен век 4.

Item Type:
Corundum Drill Sharpener
Material:
ABS
Grinding Wheel Specification:
Corundum Grinding Wheel
Package List:
1 x Blue Corundum Drill Sharpener1 x Wrench:
2 x Buckle:
or:
1 x Orange Corundum Drill Sharpener1 x Wrench:
2 x Buckle:
Note:
This drill sharpener is mainly used for sharpening iron drills, not suitable for other high hardness drills :