M3 x 10 mm Dowel Pin, преку зацврстена легура, челик, обична завршница, DIN 6325
  • Неодамнешно

M3 x 10 mm Dowel Pin, преку зацврстена легура, челик, обична завршница, DIN 6325

DEN 3.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Зацврстен и заземјен Номинален дијаметар на пинот : М3 инч. Номинална должина на пинот : 10 мм инч. Произведено за да се сретне со спецификација на ASME B18. Зацврстен и заземјен. Номинален дијаметар на пинот : М3 инч. Номинална должина на пинот : 10 мм инч. Произведено за да се сретне со спецификација на ASME B18. Цврст директно игла без глава со тесно контролиран дијаметар. Едниот крај е обележан со другиот крај, за да се формира круна. Апликации/предности : Широк спектар на употреба, вклучително и како приклучок, шарка или вратило. Прецизните толеранции на игличките на Дауел ги прават одлични за постигнување на соодветно усогласување на делови во собранија со голема брзина, или како ролери во куќиштата со тркала со автобус/камиони. Важна белешка : пиновите на даул треба да се инсталираат со притискање, а не погодени со сила на влијание.