Камера за видео рекордер, лесен IR Night Vision 4K 56MP HD камера за патување за патување
  • Неодамнешно

Камера за видео рекордер, лесен IR Night Vision 4K 56MP HD камера за патување за патување

DEN 960.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Wi Fi врска : Видео камерата може да се контролира преку апликација за мобилен телефон Поврзете се на Wi Fi за да го синхронизирате екранот на камерата чекор по чекор и да ја управувате камерата за да фотографирате и видеа. Исто така, може да преземе видеа, да уредува и споделува повеќе платформи. Долгите и кратки видеа можат да се зачуваат преку апликацијата, што го прави снимањето поудобно. Далечински управувач : Опремено со безжичен далечински управувач, поддржувајќи снимање на тајмингот 2 S, 5 S, 10 S. Инфрацрвениот далечински управувач може автоматски да направи убави фотографии и видеа со висока дефиниција. На предната страна на камерата има две светла за полнење, кои можат да се користат за пополнување светло при фотографирање. Мултифункционално : Поддржува такви функции како што се самопортрет, насмеано рекорд на лице, електронски анти -тресење, циклично снимање на видео, откривање на движење, временски воден жиг, итн. Поддржува видео пауза и може да дејствува како компјутерска камера. Дизајнот на внимателна функција ја прави вашата употреба попогодна. 4 K 56 MP HD видео камера : 3,0 инчен IPS екран, 4 K резолуција, 18x дигитален зум, 56 MP, поддршка на полнење при снимање, HD излез, надворешен микрофон. Камерата има USB конектор, кој ви овозможува да го поврзете вашиот компјутер со USB кабел за да гледате фотографии и видеа. Лесен и преносен : Камерата е мала, преносна и удобна за употреба во многу сцени. Тоа е применливо за записи за раст на бебето, патување, брак, записи во кампусот, итн. Wi Fi врска : Видео камерата може да се контролира преку апликација за мобилен телефон. Поврзете се на Wi Fi за да го синхронизирате екранот на камерата чекор по чекор и да ја управувате камерата за да фотографирате и видеа. Исто така, може да преземе видеа, да уредува и споделува повеќе платформи. Долгите и кратки видеа можат да се зачуваат преку апликацијата, што го прави снимањето поудобно. Далечински управувач : Опремено со безжичен далечински управувач, поддржувајќи снимање на тајмингот 2 S, 5 S, 10 S. Инфрацрвениот далечински управувач може автоматски да направи убави фотографии и видеа со висока дефиниција. На предната страна на камерата има две светла за полнење, кои можат да се користат за пополнување светло при фотографирање. Мултифункционално : Поддржува такви функции како што се самопортрет, насмеано рекорд на лице, електронски анти -тресење, циклично снимање на видео, откривање на движење, временски воден жиг, итн. Поддржува видео пауза и може да дејствува како компјутерска камера. Дизајнот на внимателна функција ја прави вашата употреба попогодна. 4 K 56 MP HD видео камера : 3,0 инчен IPS екран, 4 K резолуција, 18x дигитален зум, 56 MP, поддршка на полнење при снимање, HD излез, надворешен микрофон. Камерата има USB конектор, кој ви овозможува да го поврзете вашиот компјутер со USB кабел за да гледате фотографии и видеа. Лесен и преносен : Камерата е мала, преносна и удобна за употреба во многу сцени. Тоа е применливо за записите за раст на бебето, патувањето, бракот, записите во кампусот, итн.

Item Type:
HD Video Camera
Material:
ABS
Gross Weight:
578g / 20.4oz
Model:
HD4KPLUS
Sensor:
For SONY CMOS
Sensitivity:
Automatic, ISO100, ISO200, ISO400, ISO800, ISO1600
Screen:
3.0 inch IPS touch screen
Lens:
F 2.6 f=7.0mm
Storage Mode:
Storage Card, Secure Digital High Capacity Card, up to 128G (above class 6) (not included)
USB Interface:
2.0
Shutter Control Mode:
Electronic shutter
Focusing Distance:
0.5m-infinite
Exposure Compensation:
- 3.0EV-+3.0EV
Photo Size:
56M, 48M, 30M, 24M, 20M, 16M, 12MHD, 8M, 5M
Photo :