Клајн Алатки VDV501-851 Кабел Тестер Комплет &засилувач; VDV226-110 Ratcheting Модуларен Кабел Crimper/Жица Стриптизер/Жица Машина, ЗА RJ11/RJ12 Стандард И RJ45 Помине-Преку Конектори
  • Неодамнешно

Клајн Алатки VDV501-851 Кабел Тестер Комплет &засилувач; VDV226-110 Ratcheting Модуларен Кабел Crimper/Жица Стриптизер/Жица Машина, ЗА RJ11/RJ12

DEN 3.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Производ 1 : кабел тестер тестови глас (RJ11/12), податоци (RJ45) и видео (coax F-конектор) завршени кабли со јасно дефинирани резултати Производ 1 : Измерете ја должината на кабелот до 2000 стапки (610 м). Производ 1 : Тест За отворени, Кратки, Погрешни или сплит-пар грешки. Производ 1 : Лцд-екранот Со Позадинско Осветлување ја прикажува должината на кабелот, жичаната мапа, ИДЕНТИФИКАЦИЈАТА на кабелот и резултатите од тестот. Производ 2 : модуларна алатка за инсталација на конектор за стегање за апликации за глас и податоци со приклучоци ЗА КОНЕКТОР Pass-Tru RJ45. Производ 2 : жица стриптизета, стегач, и машина сите-во-едно алатка ЗА STP/ВРВОТ спарени-проводник податоци кабли. Производ 2 : Тримс рамна до крај лицето на конектор елиминирање на ненамерни контакт помеѓу проводници. Производ 2 : Стеги И украси Клајн Алатки Rj45 Помине-Преку Конектори. Кабел тестер тестови глас (RJ11/12), податоци (RJ45) и видео (coax F-конектор) завршени кабли со јасно дефинирани резултати. Кабел тестер тестови глас (RJ11/12), податоци (RJ45) и видео (coax F-конектор) завршени кабли со јасно дефинирани резултати. Клајн Алатки VDV501-851 Комплет За Тестирање Кабли Со Scout pro 3 За Етернет / Податоци, Coax / Видео И Телефонски Кабли, 5 Локатор Далечински Управувач Извидничкиот Про 3 Тестер Стартер Комплет е разноврсен кабелски тестер кој лоцира и тестира гласовни, податоци и видео кабли. Идентификувајте повеќе кабелски работи со вклучени далечински управувачи за мапирање локација. Овој комплет проверува точни кабелски инсталации секој пат. Екранот со позадинско осветлување помага во резултатите од читањето при помало светло. Тест глас (RJ11/12), податоци (RJ45) и видео (F-конектор) коакс. Идентификувајте повеќе кабелски работи со далечински управувачи за МАПИРАЊЕ на локацијата. Вклучена е 9 V батерија. Режим на трепкање на центар за идентификување на локацијата на портата на центар или прекинувач. Ланмапа И Коакс Мапа Локација Далечински управувачи (5 секој) мапа и ПРОЕКТ повеќе кабел работи во еден чекор. Вклучува предупредување за напон, откривање штит, автоматско исклучување, индикатор за слаба батерија и далечински управувач за самостојно складирање. Функција за Автоматско Исклучување за зачувување на траењето на батеријата (вклучен 9 V). Комплетот вклучува : Извиднички Про 3 Тестер, (1) далечински управувач за самостојно складирање, (5) далечински управувачи на локаторот LANMAP RJ45, (5) далечински управувачи на локаторот Coaxmap F-конектор, (1) coax F-конектор, рачен И 9 V батерија. Повеќе од 160 години, Клајн Алатките произведуваат врвни квалитетни рачни алатки со професионален степен кои ги испорачуваат перформансите, издржливоста и прецизноста потребни за да се заврши работата правилно. Нашето семејство на инженери, работници и занаетчии продолжуваат да ставаат шест генерации експертиза во секоја алатка што ја создаваме користејќи само најквалитетни материјали, супериорна изработка и одржување на производството што е можно поблиску до дома. Клајн не е само името на нашата компанија, тоа е и нашето семејно име. И бидејќи Ние Сме Американска компанија која е во семејна сопственост и семејство, знаете дека можете да сметате на нас да бидеме тука утре. Клајн Алатките не прават само одлични производи, ние правиме одлични производи кои се спротивставуваат на барањата на професионалците кои ги користат секој ден .Клајн Алатки VDV226 - 110 Ratcheting Модуларен Кабел Crimper / Жица Стриптизер / Жица Машина, ЗА Rj11/RJ12 Стандард И RJ45 Pass-Tru Конектори Premium, долготрајни алатки парчиња, ленти И стеги CAT3, CAT5e И CAT6/6 A кабел со КОРИСТЕЊЕ RJ11/RJ12 стандард И RJ45 Pass-Tru конектори.