Ксиулаик Коска Кина Кафе Шолја И Чинија Во Собата Рачно Изработени Порцелан Британски Чај Сет Кафе Чаша Со Подарок Кутија Чај Кафе Сетови
  • Неодамнешно

Ксиулаик Коска Кина Кафе Шолја И Чинија Во Собата Рачно Изработени Порцелан Британски Чај Сет Кафе Чаша Со Подарок Кутија Чај Кафе Сетови

DEN 1409.60

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Микро-релјефна шема со преглед на златниот раб Природна каолинска глина, високо-бела, високо-чиста, мазна глазура и фина глазура формирана со отпуштање на висока температура. Транспарентно и тенко, сатенско отпуштање со висока температура ОД 1300 МЕТРИ, додавањето на коскениот прав го прави порцеланот потранспарентен и тенок, текстурата е во ред и е повеќе текстура од обичниот порцелан. Тврди и отпорни на абење, формирани со вакуум, што ги прави садовите поцврсти и отпорни на абење, а звукот на мрсни удари е појасен и доцна, а времето наchо е долго. Коска кина е избрана, текстурата е во ред, сјај, мека и мека. Микро-релјефна шема со преглед на златен рабприродна каолинска глина, високо-бела, високо-чиста, мазна глазура и фина глазура формирана со отпуштање на висока температура.Транспарентно и тенко, сатенско отпуштање со висока температура ОД 1300 МЕТРИ, додавањето на коскениот прав го прави порцеланот потранспарентен и тенок, текстурата е во ред и е повеќе текстура од обичниот порцелан.