Хофако 3м Двојно Обложена Лента од Уретанска Пена 4032, 0,5 во х 11 Јарди, Внатрешно Монтирање, Врзување И Прицврстување На Уши, Бело
  • Неодамнешно

Хофако 3м Двојно Обложена Лента од Уретанска Пена 4032, 0,5 во х 11 Јарди, Внатрешно Монтирање, Врзување И Прицврстување На Уши, Бело

DEN 337.28

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Лента за врзување : лентата од пена е обложена со силно акрилно лепило што помага да се пополнат празнините и може да се користи за поврзување на нерамни или текстурирани површини заедно Многу издржлива, усогласена конструкција од пена за неправилни и неусогласени подлоги, најпогодна за внатрешна апликација или заштитена надворешна апликација. Пополнува празнини на неправилни површини, дистрибуира стрес, заптивки, перници, ги намалува вибрациите и се спротивставува на ударот. Идеален за многу внатрешни апликации или за надворешни апликации каде што лентата ќе биде заштитена од околината. Акрилното лепило има висока јачина на врската и висока температура и отпорност на растворувач. Усогласена пена со висока чиста јачина. Идеален температурен опсег е 70° F. Апликации : користете ја оваа трајна лента за пена за поврзување за материјали за врзување како стакло, метали и пластика со висока површинска енергија како СТОМАЧНИ МУСКУЛИ и поликарбонат. Може да се користи дури и за поврзување и одржување на батерии на место. Лента за врзување : лентата од пена е обложена со силно акрилно лепило што помага да се пополнат празнините и може да се користи за поврзување на нерамни или текстурирани површини заедно. Многу издржлива, усогласена конструкција од пена за неправилни и неусогласени подлоги, најпогодна за внатрешна апликација или заштитена надворешна апликација. Пополнува празнини на неправилни површини, дистрибуира стрес, заптивки, перници, ги намалува вибрациите и се спротивставува на ударот. Идеален за многу внатрешни апликации или за надворешни апликации каде што лентата ќе биде заштитена од околината. Акрилното лепило има висока јачина на врската и висока температура и отпорност на растворувач. Усогласена пена со висока чиста јачина. Идеален температурен опсег е 70° F. Апликации : користете ја оваа трајна лента за пена за поврзување за материјали за врзување како стакло, метали и пластика со висока површинска енергија како СТОМАЧНИ МУСКУЛИ и поликарбонат. Може да се користи дури и за поврзување и одржување на батерии на место. 3м Двојно Обложена Лента од Уретанска Пена 4032 3м Двојно Обложена Лента од Уретанска пена 4032 е бело, 0,031 инчи. (0,8 мм) дебела, двојно обложена, отворена клеточна лента од уретанска пена која нуди висока јачина на смолкнување.