Covidien 2232 завој за истегнување на curyity, стерилен во мека торбичка, 3 x 4,1 yd, 75 опуштено
  • Неодамнешно

Covidien 2232 завој за истегнување на curyity, стерилен во мека торбичка, 3 x 4,1 yd, 75 опуштено

DEN 3.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Едно-памук/полиестерска мешавина од капчиња со капчиња Овозможува мекост, сообразност и ниска лента. Идеално за обезбедување преливи, IV и сплит или за обезбедување блага компресија или поддршка. Се држи безбедно на која било контура на телото и овозможува движење и оток на меко ткиво. Останува на место со минимално допирање. Завои за истегнување на curutiity обезбедуваат мекост, ниска лента и висока апсорпција со умерено истегнување за максимална клиничка флексибилност. Направено од мешавина од памук/полиестерска капчиња.