Godox AD200Pro Џеб Блиц, Пренослив Speedlite со 200Ws 2.4 G HSS 1/8000s, Лесен Компактен Строб Светлина, Со Godox R200 Прстен Флеш Главата И XPro-S Безжичен Флеш Активирањето
  • Неодамнешно

Godox AD200Pro Џеб Блиц, Пренослив Speedlite со 200Ws 2.4 G HSS 1/8000s, Лесен Компактен Строб Светлина, Со Godox R200 Прстен

DEN 11152.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

?●Литиумска Батерија Со голем Капацитет Quodox AD200 Pro нуди 500 трепкања со целосна моќност со 0 Проширен прирачник 9 стоп опсег на моќност се прилагодува од целосна до 1/256 во 1/10-ти чекори на запирање. ?€Заменливи Флеш Глави Flexibly snap во возбудлив Круг Главата(Не Се Вклучени) со супериорен чиста светлина ширењето, Speedlight Стил Френел Главата (GN52, Директно Фокусирани Зрак) и Голи Сијалица Главата (GN60, Omni-Насочен Зрак).4 G Контрола со Опсег од 330 Ft®Godox AD200 Pro го поддржува Sony TTL. Со Главната Функција На Робовите, AD200 Pro Може да се Користи Во Комбинација со Godox Ttl Трепкања На Камерата, Ttl Трепкања на Отворено итн. ?●Рачни/TTL / режими на Повеќе блиц + Целосно поддржете компензација на експозиција на блиц, синхронизација со голема брзина од 1/8000-тите. Рачни излези изборот на моќност на корисникот, светло за моделирање, синхронизација на првата/втората завеса итн. Мулти ја контролира стробоскопската стапка до 90 пати. ?€Незаменлив 200ws Прстен Флеш Q моќта На Godox R200 До 200 Ws, висока моќ прстен блиц ви обезбедува со повеќе креативни можности. Невиден R200 Godox прстен флеш главата прави неверојатно дури и осветлување додека елиминирање на непријатни нагласува да се нагласи вашиот subject.It е незаменлив висококвалитетен извор на светлина во областа на макро, стоматологија, накит и портретна фотографија. ?●Литиумска Батерија Со голем Капацитет Quodox AD200 Pro нуди 500 трепкања со целосна моќност со 0. Проширен прирачник 9 стоп опсег на моќност се прилагодува од целосна до 1/256 во 1/10-ти чекори на запирање. ?€Заменливи Флеш Глави Flexibly snap во возбудлив Круг Главата(Не Се Вклучени) со супериорен чиста светлина ширењето, Speedlight Стил Френел Главата (GN52, Директно Фокусирани Зрак) и Голи Сијалица Главата (GN60, Omni-Насочен Зрак).4 G Контрола со Опсег од 330 Ft®Godox AD200 Pro го поддржува Sony TTL.