Функција за предупредување за мерачи на USB алкохол Брзо откривање алкохол детектор за алкохол 3 ЛЦД -екран во боја за професионална употреба за контрола на сообраќа
  • Неодамнешно

Функција за предупредување за мерачи на USB алкохол Брзо откривање алкохол детектор за алкохол 3 ЛЦД -екран во боја за професионална

DEN 1078.40

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Функција за предупредување : Преносен дишење има звучно предупредување, доколку го надмине стандардниот опсег, ќе се издаде предупредување Брзо откривање : Преносен детектор за алкохол Денкирање, брза истрага, без дува цевка, без дува контакт, повеќе хигиенско мерење. LCD дисплеј : Тестер за алкохол за дишење усвојува екран со висока дефиниција на ЛЦД, кој јасно ја прикажува вредноста и е лесно да се набудува. Висока точност : USB дишењето има чувствителна индукција, стабилен пренос, силна линија против мешање, а исто така може да мери фин алкохол, а откривањето е точно. 3 бои на екранот : Алкохолен детектор користи три дисплеј во боја, според различните резултати од тестот за концентрација на алкохол, екранот прикажува различни брзи бои. Спецификација : Тип на ставка : USB дишењето на дишењето : Апсензор Тип : Полупроводнички тип Sensordisplay : LCD (црно -бело) опсег на тестирање : 0,00 до 0,199%BAC (0 до 0,999mg/L) Единица за мерење : mg/l) brac) mg/ml (ml (ml (ml (ml (ml (mg (mg/ml ( BAC) Режим на мерење : Брза проверка, Автоматско откривање Батерија : Литиумска батерија 140m Ah (вклучено) Користете Време : 150 пати на континуирано тестирање на вино Вон. Потребно е време на одговор : Помалку од 5 секунди : 1 -тина : приближно.7ozhow да се користи : 1. Притиснете го копчето за 1 секунда за да го вклучите, задното осветлување и екранот ќе се осветлат во исто време, прикажете ја целата содржина и прашањето за да се вклучи. Екранот покажува загревање и одбројување од 10 секунди. Откако ќе заврши одбројувањето, ќе се огласи звучен сигнал, што укажува дека ќе влезе во следната фаза во исто време.

Item Type:
USB Breathalyzer
Material:
ABS
Sensor Type:
Semiconductor Type Sensor
Display:
LCD (Black and White)
Test Range:
0.00 to 0.199%BAC(0 to 0.999mg/l)
Measurement Unit:
mg/l)BrAC) mg/ml(BAC)
Measurement Mode:
Quick Check, Automatic Detection
Battery:
Lithium Battery 140mAh (included)
Use Time:
150 Times of Continuous Wine Testing
Voltage:
5V
Working Temperature:
0 to 45℃
Warm up Time:
10 Seconds
Blowing Time:
within 10 Seconds, More Than 4 Seconds Required
Response Time:
Less Than 5 Seconds
Current:
1A
Weight:
Approx. 48g / 1.7oz
How to Use:
1. Press the button for 1 second to turn it on, the backlight and the display will light up at the same time, display all the content and a beep prompt to turn on.:
2. The display shows Warm up and a 10 second countdown. After the countdown is over, a beep will sound, indicating that it will enter the following stage at the same time.:
3. The display shows Blow and a 10 second countdown. Blow to the blowing place for 3 to 5 seconds. After the countdown is over, a beep sound will prompt you to enter the result display. The test result is displayed in two units of %BAC and g/l. .:
4. When the test result is less than 0.02% BAC, the green indicator light is always on.:
5. When the test result is greater than or equal to 0.02%ABC and less than 0.05%BAC, the yellow indicator light is always on, the Caution icon on the display screen flashes, and there is a slow beep sound.:
6. When the test result is greater than or equal to 0.05% BAC, the red indicator light is always on, the Danger icon on the display screen is flashing, and there is a rapid beep sound. The test results show a time of 10 seconds.:
Package List:
1 x USB Breathalyzer1 x User Manual:
1 x USB Power Cable:
Note:
Ships with built in battery.: