Јокиве ЛЕД Индикаторски Светла, Монтажа На Рамна Плоча, Силна Спроводливост, Одлична За Опрема За Електрична Енергија, Текстилни Машини
  • Неодамнешно

Јокиве ЛЕД Индикаторски Светла, Монтажа На Рамна Плоча, Силна Спроводливост, Одлична За Опрема За Електрична Енергија, Текстилни

DEN 784.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

●ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ - Нашите LED Индикаторски светла имаат широк спектар на апликации, како електрична опрема, текстилни машини, печатачи, бродови и рударски машини Овие индикатори поставени на панел ќе ви обезбедат индикација за визуелен статус на која било индикација, предупредување или сигнал за итни случаи. Што ДОБИВАТЕ-пакетот доаѓа со 1 парчиња LED Индикаторски Светла кои го мерат номиналниот напон : AC / DC 12 V; светла боја : Црвена/Зелена; модел : AD16-22 SS; големина на дупка за монтирање : 22mm (7/8 Инчи); вкупна големина : 64 x 28mm / 2,52 Инчи x 1,1 Инч (Вкупно L*Глава D); под должина на главата : 50mm / 1,97 Инчи. ●СИГУРЕН МАТЕРИЈАЛ-лед-Индикаторското Светло е направено од пластична обвивка. Може да биде долгорочна употреба, заштеда на енергија и ниски трошоци за одржување. ●СПЕЦИЈАЛНО ДИЗАЈНИРАНО-лед-Индикаторското Светло усвојува врска со завртки за цврсти контакти, сигурна работа и силна спроводливост. Само дупчете дупка од 22мм (7/8 Инчи) и користете го вклучениот прстен за завртки за да го прицврстите Ова Индикаторско Светло на кој било извор на енергија од 12 волти. Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ ПРЕДВИД-производот не доаѓа со звучник. X0+X1=Црвена, X0+X2=Зелена. Х1 И Х2 не можат да бидат поврзани во серија. ●ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ - Нашите LED Индикаторски светла имаат широк спектар на апликации, како електрична опрема, текстилни машини, печатачи, бродови и рударски машини. Овие индикатори поставени на панел ќе ви обезбедат индикација за визуелен статус на која било индикација, предупредување или сигнал за итни случаи. Што ДОБИВАТЕ-пакетот доаѓа со 1 парчиња LED Индикаторски Светла кои го мерат номиналниот напон : AC / DC 12 V; светла боја : Црвена/Зелена; модел : AD16-22 SS; големина на дупка за монтирање : 22mm (7/8 Инчи); вкупна големина : 64 x 28mm / 2,52 Инчи x 1,1 Инч (Вкупно L*Глава D); под должина на главата : 50mm / 1,97 Инчи. ●СИГУРЕН МАТЕРИЈАЛ-лед-Индикаторското Светло е направено од пластична обвивка. Може да биде долгорочна употреба, заштеда на енергија и ниски трошоци за одржување. ●СПЕЦИЈАЛНО ДИЗАЈНИРАНО-лед-Индикаторското Светло усвојува врска со завртки за цврсти контакти, сигурна работа и силна спроводливост. Само дупчете дупка од 22мм (7/8 Инчи) и користете го вклучениот прстен за завртки за да го прицврстите Ова Индикаторско Светло на кој било извор на енергија од 12 волти.