НЕИКО 10171а Хексадецимален Сет За Дупчалки, Титаниумски Дупчалки За Брзо Менување, Челик Со Голема Брзина, Дрво, Метал и Пластични Вежби, Големини НА SAE, Комплет Од 13 П
  • Неодамнешно

НЕИКО 10171а Хексадецимален Сет За Дупчалки, Титаниумски Дупчалки За Брзо Менување, Челик Со Голема Брзина, Дрво, Метал и Пластични

DEN 2.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

ДУПЧАЛКИ ЗА ШЕСТОАГОЛНИК : Секој 1/4-инчен брави за шестоаголник во кој било шестоаголен ракав од 1/4 инчи и има рамна површина, така што чакот може безбедно да ја фати дупчалката Шестоаголникот овозможува брзо и лесно отстранување на двигател на удар, вежба или друга електрична алатка. КОМПЛЕТ ЗА ДУПЧАЛКИ ЗА ПРЕСВРТ : Нашите челични дупчалки имаат дизајн на пресврт и врв за поделба од 135 степени за зголемена брзина на сечење. Формата со 2 флејта брзо ги чисти чиповите и честичките, што го прави овој комплет идеален за домашна или градежна и инженерска работа. КВАЛИТЕТНИ ТИТАНИУМСКИ БИТОВИ : овие метални дупчалки се изработени од челик со голема брзина (ХСС) со титаниумска обвивка, обезбедувајќи многу висока цврстина на површината за да помогнат да навлезат во цврсти материјали. Челикот исто така го намалува триењето помеѓу битот и работното парче. КОМПЛЕТ ЗА ДУПЧАЛКИ СО ШЕСТОАГОЛНА ГЛАВА : шестоаголното стебло обезбедува максимален контакт со површината и спречува лизгање на битовите во рачен електричен алат или дупчалка. Елиминирајте ги брборењата, треперењето и потребата за пилот дупка со овој сет на алатки. СТАНДАРДЕН КОМПЛЕТ ЗА ДУПЧАЛКИ : Секој сае бит е јасно врежан со големината на битот и вклучува држач за удобна преносливост на патувањето и означени слотови за лесна организација. Големините НА САЕ се движат од 1/16"до 1/4". Комплетот ЗА Дупчалки NEIKO Hex-Shank е суштински комплет за секого. Идеални за автомобилска или домашна употреба, овие вежби со голема брзина работат со разни материјали, како што се дрво, алуминиум, пластика, фиберглас, винил тротоарите и лим. Секоја метална дупчалка за извртување во овој комплет од 13 парчиња е конструирана со поделена точка од 135 степени и форма од 2 флејти за брзо расчистување на чиповите и честичките.