Лет Црн Бисер Разновидност Монитор RC801 Fpv Монитор СО DVR HDMI во 5.8 Ghz 40CH 7nch Fpv Екран Приемник Вградена Батерија Со Sunshade Хауба ЗА RC Трки Беспилотни Летала DJI Фантом Авион
  • Неодамнешно

Лет Црн Бисер Разновидност Монитор RC801 Fpv Монитор СО DVR HDMI во 5.8 Ghz 40CH 7nch Fpv Екран Приемник Вградена Батерија Со Sunshade Хауба

DEN 1.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

€Fpv Перформанси Q : Flysight Црн Бисер RC801 fpv разновидност монитор 58 Ghz екран вграден во висока чувствителност мулти-канални разновидност приемници,кој во моментов е без преседан;Компатибилен со повеќето VTX,нема "син екран" кога сигналот станува слаб,тој е компатибилен со DJI fantoms и Инспирира. Исто така, сеуште можете да користите монитор за црн бисер со некои очила преку портата за видео излез. ●Висококвалитетен Дисплеј q : 7 инчен HD LCD matte монитор со висока резолуција 1024*600 со контраст од 700 : 1 за да ви даде светло висококвалитетен дисплеј ,заедно со AV влез, Мониторот Black pearl има и HDMI влез кој прифаќа сигнали до 1920 x 1080 на 60 Hz. Мониторот скали хоризонтално и вертикално и има функција за зумирање. ●Удобно Надвор Со Користење На Q : ефикасна цврста хауба за сонце што може да се преклопи, лесно поставување, лесно се отвора за outsoodr користејќи дури и ако е на многу светол ден, ве тера да гледате јасно на екранот; со интегрирана 11.1 V/1000mah отстранлива И Полнечка Li-Po батерија, не треба да се грижите за многу жици или батерии за напојување на секој поединечен дел. Компактна единица се-Во-Едно идеална за сериозните фпв флаери.8 Ghz Разновидност Приемник : вградениот 5.8 Ghz Разновидност приемник На Летање Црн бисер FPV монитор секогаш ќе се обезбеди да го добиете најдобриот видео сигнал и,исто така, ви овозможува да користите две различни антени, не се погодени од 2.4 Ghz R/C Радија .Можете исто така да го поставите мониторот да прима 2 различни канали во исто време.Мониторот За Разновидност На Црн Бисер Од 7 Инчи со интегрирана батерија е одличен избор за пилотите НА ФПВ. ®Интегриран Вграден DVR q : Снимајте СНИМКИ ОД FPV со интегрирана вградена DVR, во лет на отворено, вашиот дрон лета брзо како птица на небото. Треба да внимавате на тоа за безбедно да ја уверите. Летачкиот Црн Бисер може да добие податоци ЗА ОСД на својот екран за вас, што многу помага!. Приемници за разновидност со висока чувствителност за најдобар можен прием. Антирефлектирачкиот мат екран го прави овој монитор полесен за употреба во светли денови. Вклучува вградена батерија. Екран со висока резолуција (1024x600px) кој е многу светол (300cd/m^2). Вклучува цврста пластична хауба за сонце. Поддржува Предаватели На Воздушни Бранови и Следни Бранови и многу други на 5,8 Ghz поради приемникот за разновидност од 32 канали. Поддржува ротација на сликата.3 дигитален влез пор. Големина на екранот : 7". Резолуција : 1024 х 600. Осветленост : 300цд/м2. Контраст : 700 : 1. Фреквенција на приемникот : ISM 5. Разновидност : Да. Видео Стандард : НСТЦ/ПАЛ (автоматско префрлување). АВ Во : Видео, стерео аудио излез. Напојување : 7 ~28 V (предложено да се користи 3s липо батерија (1000mah) СО JS конектор. 1 х 7"Фпв Приемник Монитор.1 В/1100 мах Ли-По батерија. 2 х 5,8 Гр Антена. 1 x JST dc влезен кабел. 1 x JST DC излезен кабел. 1 х Преклоплива Сенка За Сонце. 1 x 12v 2a Полнач За Напојување. Slysight Black pearl RC801, кој е еден вид на 5.8 GHz 40channel fpv разновидност приемник монитор со 7 инчен 1024*600 Lcd Екран,е уникатно дизајниран со корисни функции како подолу опишани во Нагласува за fpv апликации,како што се земјата станица за различни беспилотни летала КАКО DJI fantoms,сите трка беспилотни летала,и снимање итн. Како функционира едноставната разновидност?Опремен со две антени, постојано префрлување назад и четврто помеѓу левата и десната антена и избор на најдобар сигнал за вашата снимка.Целосно поддршка на СЛЕДНИОТ бран И воздушен бран ВТХ и многу други предаватели од 5,8 Гхз поради 40channels.It е одличен монитор/приемник за ЏИ фантомите. Двојниот приемник автоматски се префрла на антената со најсилен сигнал или може да ставите две камери на дронот. Спецификации : . Вградениот приемник за Разновидност од 5,8 GHz секогаш ќе ви обезбеди да го добиете најдобриот видео сигнал и ви овозможува да користите две различни антени. Другата одлична карактеристика е интегрираната батерија, така што не треба да носите дополнителни батерии само за вашиот монитор. Овој монитор е компатибилен со предавателите од 5,8 GHz што ги продаваме. Ако не сте сигурни дека вашиот предавател е компатибилен со овој монитор, проверете дали фреквенциите на каналот на вашиот предавател одговараат на канал на приемникот (видете ја табелата подолу).