Yiwango прецизен pH мерач, дигитален мерач на тестер за вода TDS, 4-во-1 TDS EC Temp Meter & Digital PH мерач Пенкак Детектор за квалитет на вода
  • Неодамнешно

Yiwango прецизен pH мерач, дигитален мерач на тестер за вода TDS, 4-во-1 TDS EC Temp Meter & Digital PH мерач Пенкак Детектор

DEN 1.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Широка употреба : Идеално за домаќинство или лабораториска употреба; Погодно за тестирање на p H биланс на вода за пиење, базен Овој сет комбо на p H, TDS метар овозможува тестирање на вредноста на p H и квалитетот на водата за само 5 секунди. Со автоматска функција за калибрација, автоматска калибрација од три точки (само 6,86 калибрација на точки : точност 0,1 p H). Нема потреба од прилагодување пред употреба, удобно и професионално. Широка употреба : Идеално за домаќинство или лабораториска употреба; Погодно за тестирање на p H биланс на вода за пиење, базен. Овој сет комбо на p H, TDS метар овозможува тестирање на вредноста на p H и квалитетот на водата за само 5 секунди. Со автоматска функција за калибрација, автоматска калибрација од три точки (само 6,86 калибрација на точки : точност 0,1 p H). Нема потреба од прилагодување пред употреба, удобно и професионално.